380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Мін'юст встановив форму нової декларації, яку будуть заповнювати фізособи-банкрути

Безкоштовна консультація

Нещодавно Міністерство юстиції затвердило нову Декларацію, а точніше – її форму. У ній буде відображатися майновий стан боржника. Така декларація є одним із документів, які потрібні для відкриття провадження про банкрутство. В цілому, це логічно, адже для визнання особи банкрутом, необхідно безліч умов, в тому числі і розуміння його фінансового стану.

Передбачає дане положення і Кодекс, який набере чинності в жовтні 2019, щодо процедур визнання банкрутом. Наказ про затвердження зазначеної форми був зареєстрований Міністерством 23 серпня 2019 року. Зовсім недавно Міністерство юстиції затвердило нову Декларацію, а точніше – її форму. У ній буде відображатися майновий стан боржника.

Така декларація є одним з документів, які потрібні для відкриття провадження про банкрутство. В цілому, це логічно, адже для визнання особи банкрутом, необхідно безліч умов, в тому числі і розуміння його фінансового стану. Передбачає дане положення і Кодекс, який вступить в силу в жовтні 2019, щодо процедур визнання банкрутом. Наказ про затвердження зазначеної форми був зареєстрований Міністерством 23 серпня цього року.

Вищевказана Декларація повинна заповнюватися ФОП або фізособою. Боржнику слід подати відповідну декларацію за останніх 3 роки (безумовно, окремо по роках). У декларації повинні бути відображені відомості щодо доходів і витрат, а також майна боржника, членів його сім’ї. Зазначені дані повинні перевищувати тридцять мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня того року, за який буде подаватися така декларація.

Що стосується заповнення декларації, то вона може бути заповнена власноруч або ж за допомогою комп’ютерної техніки. Безумовно, мова заповнення – українська. Заповнені російською мовою декларації будуть просто недійсні. Після цього, особа підписує цю декларацію і ставить дату її заповнення. Подається декларація в електронному вигляді  або ж у паперовому варіанті з дотриманням всіх встановлених вимог. Подача здійснюється в господарський суд.

Члени сім’ї боржника – це особи, які перебувають з ним у шлюбі (навіть при розірванні шлюбу в перебігу 3-х останніх років перед наданням декларації), їхні діти (в т.ч. повнолітні), особи, які перебувають під опікою чи піклуванням, батьки, інші особи, які проживають з боржником, пов’язані побутом, особи, які не перебувають у шлюбі і проживають разом з боржником.

У декларації боржник повинен надати інформацію про членів своєї сім’ї і яка йому відома, а також яку він може отримати з офіційних документів. Якщо отримання такої інформації неможливе ні з яких джерел, то в графі про членів сім’ї боржника він вказує, що відповідні відомості не були надані.

У декларації повинні бути зазначені об’єкти будівництва (незавершені), якщо вони належать боржникові або членам його сім’ї на правах власності на підставі цивільного законодавства України. Сюди включаються і об’єкти оренди, а також об’єкти будівництва, які були навіть частково побудовані за кошти боржника.

Зауважимо, що відстежувати, в якому статусі знаходиться нерухомість, можна за допомогою спеціальних сервісів. Завдяки їм, можна бачити всі зміни в реєстрі нерухомості.

Вищевказаний Наказ Міністерства юстиції набере законної сили з 21 жовтня 2019 року – дати введення Кодексу України про процедури банкрутства в дію.

Юридична компанія Imperium Lux запрошує всіх підприємців і організації звернутися за нашими послугами. Юристи фірми володіють значним досвідом у сфері надання якісних консультацій з питань ведення бізнесу та всьому, що з ним пов’язано. Крім цього, моніторинг законодавства України здійснюється нами постійно. Ми стежимо за оновленнями всіх нормативно-правових актів, їх перевагами, недоліками, впливом на подальший розвиток господарської діяльності та багато іншого. Звернувшись до нас в компанію, Ви зможете зрозуміти всі ризики, пов’язані з веденням підприємництва і правильно діяти в тій чи іншій ситуації.

Наша команда з величезною повагою ставиться до кожного клієнта, цінує його час і діяльність. Ви обов’язково отримаєте той результат, який буде прийнятний саме для Вас.

Автор: Дмитрий Гончарук
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно