380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Ліквідація підприємств

Чому виникає необхідність закриття організації? Звичайно ліквідація підприємства - своєрідна надійна гарантія нормальної роботи всіх тих фірм, з якими воно співпрацювало раніше. До того ж, якщо діяльність організації важко реалізовується, то її пригнічений стан затягне фірму в глибину заборгованостей, з якої дуже складно вибратися.

Безкоштовна консультація

Якщо будь-яка річ стає непридатною, відслуживши свій експлуатаційний термін, її без особливого жалю відправляють на смітник. На цьому так званий утилізаційний процес можна вважати завершеним. Якщо ж це стосується юридичної особи... Читати далі

Порядок дій
1

Рішення про ліквідацію.

2

Звернення до відповідних органів для проведення перевірок.

3

Закриття рахунків.

4

Оцінювання активів.

5

Звільнення співробітників.

6

Розрахунки з кредиторами.

7

Продаж активів ліквідованого підприємства.

8

Передача документів в архів.

9

Оповіщення про закриття підприємства.

Перелік документів
 • Печатка.
 • У разі якщо є юридична особа засновник від нього вимагається:
  Виписка
  – Статут
  – Печатка
  – Протокол, наказ про призначення директора
Ціни
Ліквідація ФОП

Професійне закриття СПД за 1 день (внесення запису про ліквідацію) з подальшим супроводженням податкової перевірки. Вартість послуг безпосередньо залежить від регіону реєстрації підприємця, кількості найманих працівників, ведення бухгалтерії і багатьох інших факторів. Ми постійно тримаємо своїх клієнтів в курсі проходження всіх етапів закриття СПД.

Детальніше
Замовити послугу
Ліквідація ТОВ

Ми рекомендуємо виключно правомірні послуги з ліквідації ТОВ в Києві і по всій Україні, застосовуючи при цьому тільки правильний підхід, незважаючи на критичність ситуацій.

Детальніше
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

..то тоді справа йде набагато складніше.
У разі необхідності закриття підприємства наше законодавство передбачає кілька варіантів завершення діяльності:

 • Ліквідація в загальному порядку, досить тривалий за часом і виснажливий процес, який супроводжується перевірками контролюючих органів.
 • Банкрутство – це визнана судом нездатність боржника в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов’язаннями.
 • Експрес ліквідація – альтернативний спосіб ліквідації, який здійснюється шляхом продажу корпоративних прав та обов’язків третім особам.

Ліквідація підприємства: чому виникає така необхідність?

Якщо розглядати цей процес тільки з юридичної точки зору, тоді слід зазначити, що відкрити підприємство набагато простіше, ніж припинити його діяльність. Найчастіше ця процедура починається тоді, коли фірма перестає приносити реальні доходи, а це означає, що подальше функціонування організації втрачає будь-який сенс. Причому, як свідчить практика, чим підприємство більше за обсягом і капіталом, тим складніше буде сама процедура ліквідації. Виконати її власними силами практично неможливо, оскільки людина без достатнього досвіду в цьому питанні не зможе врахувати всі аспекти проблеми повністю. Тут дуже важливо розуміти порядок і юридичні властивості кожного етапу проведення процедури. Саме тому надзвичайно важливо знайти хороших фахівців, які не тільки відмінно орієнтуються в сучасному законодавстві, але і можуть передбачити можливі ризики під час оформлення документів.

Чому виникає необхідність закриття організації? Ліквідація підприємства – своєрідна надійна гарантія нормальної роботи всіх тих фірм, з якими воно співпрацювало раніше. До того ж, якщо діяльність організації важко реалізовується, то її пригнічений стан затягне фірму в глибину заборгованостей, з якої дуже складно вибратися.

На сьогоднішній день, фірми закриваються в основному в таких випадках:

 • коли є великі проблеми фінансового характеру;
 • коли до керівника приходить розуміння того, що підприємство не має можливостей для подальшого розвитку;
 • в разі досягнення поставлених цілей її керівниками;
 • і т.д.

Які бувають способи ліквідації підприємства?

Залежно від характеристики фірми: її оборотів, виду діяльності, наявності заборгованості – можна відрізнити кілька видів ліквідації:

 1. в загальному порядку за рішенням засновників;
 2. експрес-ліквідація (її ще називають альтернативним способом) – метод зміни керівного складу;
 3. банкрутство.

Кожен з цих способів вимагає уважного і прискіпливого вивчення суті питання і обов’язкової участі кваліфікованих професіоналів-юристів.

У чому різниця експрес-ліквідації та ліквідації в загальному порядку за рішенням засновників?

Якщо порівнювати спосіб закриття фірми в загальному порядку за рішенням засновників і експрес-ліквідацію (альтернативний спосіб), то різниця полягає в тому, що процедура закриття в загальному порядку може затягнутися на тривалий час і потрібно буде виплатити всі наявні штрафи по підприємству. Експрес-ліквідація – продаж свого підприємства іншим фізичним особам, які готові на себе взяти всі зобов’язання на подальше керівництво підприємством. Дана процедура відбувається шляхом зміни засновника, директора та при необхідності – юридичної адреси в державному реєстрі.

Заключним моментом ліквідації можна вважати виведення фірми з державного реєстру і повне закриття всіх рахунків і установчих документів. Простіше кажучи – це вихід організації з ринку. Насправді причин для ліквідації підприємства існує надзвичайно багато, при цьому кожна з них відрізняється власними нюансами. Про найбільш поширені причини вже було згадано вище. Крім проблем фінансового плану або безперспективності розвитку компанії, слід зазначити ще кілька чинників, які призводять до необхідності початку процесу закриття компанії. Перш за все, це стосується грубих порушень чинних законів України, до яких відноситься ігнорування правил податкового, трудового та іншого законодавства. Також ліквідація фірми відбувається і в тих випадках, коли її діяльність безпосередньо порушує закони України. Крім того, компанія, що працює без належного оформлення дозвільної документації, без наявності ліцензії, також потрапляє в категорію тих, кого потрібно закривати. Варто згадати і про фірми, майно яких свого часу було взято в кредит. Якщо умови кредитування не виконуються належним чином, а сума заборгованостей наростає з кожним місяцем – таке підприємство анулюється через порушення справи про банкрутство.

Які ж наслідки чекають тих, хто не зважився вчасно ліквідувати свою фірму? Неприбутковий бізнес , значні борги – це і багато іншого є своєрідним баластом для підприємця. На адресу компанії неодмінно будуть приходити рахунки, повістки і повідомлення про платежі. Запізнілі платежі з часом обов’язково обростуть пенею і штрафами. В кінцевому підсумку, фактично не діюча організація накопичує досить-таки значну суму боргів. Але навіть при сприятливому результаті Ви втратите багато часу і нервів.

Як правильно ліквідувати підприємство

Експрес-ліквідація (альтернативний спосіб закриття фірми) передбачає перехід фірми від одного власника до іншого. Цей спосіб є повністю законним і характеризується низкою ключових особливостей. Іншими словами, при такій ліквідації підприємств в Україні, мається на увазі продаж корпоративних прав фірми зі зміною директора та засновників. Це в свою чергу, означає, що колишні керівники втрачають формальний зв’язок з фірмою, а всі права та зобов’язання переходять до покупців. Однак юридична особа деякий час існує, продовжує функціонувати, перебуває на обліку в певних органах і державних реєстрах. Воно все також має колишні права і обов’язки, виплачуючи відповідні податки та збори і ведучи всю необхідну документацію, але за це вже відповідають інші особи.

Будь-який власник юридичної особи має цілком законне право продати або передати у власність іншому свої корпоративні права на компанію, частково або повністю. При цьому слід усвідомити, що відповідно до сучасного законодавства України вся відповідальність за функціонування фірми покладається на нового керівника. Відповідати він буде також і за ті дії або бездіяльність, які проводилися при попередньому директорові.

Така форма ліквідації підприємства дуже часто є оптимальним, за вартістю і наслідками для власників, варіантом закриття фірми. З цієї причини до такої послуги схиляються багато керівників, в яких виникла необхідність позбутися проблемної фірми. До ключових особливостей альтернативного закриття компанії відносять невелику вартість. в порівнянні з процедурою банкрутства. Ціна заздалегідь озвучується та є фіксованою, тобто абсолютно не передбачає ніяких додаткових витрат протягом проведення процесу оформлення документів. Сам процес триває не більше 2-х робочих днів, а відсутність перевірок контролюючих органів є надзвичайно важливим аспектом для багатьох підприємців.

Офіційна ліквідація (в загальному порядку за рішенням засновників)

Офіційний спосіб ліквідації підприємства в Києві та інших містах України вважається більш складним і трудомістким. Передбачений, для визначення цього процесу, термін «ліквідація юридичної особи» має на увазі повне припинення функціонування організації, виключення її з реєстрів, зняття з обліку фіскальної служби і органах фонду соціального страхування. Загальноприйнята в нашій країні процедура закриття фірми полягає в проведенні наступних етапів:

 • Рішення про ліквідаціюДля його прийняття проводяться загальні збори учасників. Результатом яких, є погодження плану подальших дій та обрання спеціальної ліквідаційної комісії. Найчастіше на чолі такої комісії знаходиться особа, яка виконує обов’язки директора. Офіційно оформлене прийняте рішення подається державному реєстратору у вигляді протоколу про ліквідацію.
 • Звернення до відповідних органів для проведення перевірокДо переліку таких органів входять пенсійний фонд, управління соціального страхування та інші державні організації. В результаті перевірок підприємець отримує довідки про відсутність заборгованостей по сплаті зборів, податків та інших соціальних виплат. Крім того, слід повідомити всіх кредиторів про закриття компанії, визначити терміни і порядок їх звернення, в разі наявності претензій.
 • Закриття рахунківВсі розрахункові рахунки, які не будуть задіяні в ліквідаційному процесі, слід обов’язково закрити. Також необхідно здійснити процедуру закриття підрозділів, філій і представництв компанії, якщо такі є в наявності.
 • Оцінювання активівДаний етап передбачає повну інвентаризацію майна, яким володіє фірма. Підприємства, на рахунку яких немає цінних активів, справляються з процесом набагато швидше.
 • Звільнення співробітниківДо цього питання потрібно поставитися максимально уважно, дотримуючись загальновстановленими нормами трудового законодавства. Зокрема, необхідно заздалегідь попередити працівників про майбутні зміни – не пізніше ніж за 2 місяці до закриття організації. Співробітникам виплачується зарплата і вихідна допомога. Цей фактор є надзвичайно важливим, так як несвоєчасні виплати або ігнорування їх може призвести до компенсацій за прострочення. Потрібно також повідомити центр зайнятості про масове звільнення найманих робітників у зв’язку з ліквідацією підприємства.
 • Розрахунки з кредиторамиЦей процес здійснюється в порядку реєстру прийнятих вимог, при цьому черговість розрахунків залежить від заздалегідь встановленого порядку.
 • Продаж активів ліквідованого підприємстваКрім цього, потрібно скласти ліквідаційний баланс, який затверджується органом, який прийняв рішення про закриття фірми.
 • Подача документів в архів
  Всі папери і протоколи, оформлені належним чином, подаються в архівне сховище. При цьому необхідно знищити штампи і печатки компанії.
 • Отримання повідомлення про закриття підприємстваТакий документ свідчить про те, що фірма припинила свою діяльність, про що засвідчує внесення відповідних відомостей до спеціального Державного реєстру.

Порядок ліквідації юридичної особи, описаний вище, може припускати на практиці і інші процедурні етапи. Варто відзначити, що деякі з них можна виконувати паралельно, якщо це дозволяє сам процес оформлення документів. В цілому вся процедура займає не менше шести місяців, а в багатьох випадках і більше.

Яка вартість ліквідації підприємства?

По експрес-ліквідації завжди фіксована ціна «під ключ», а що стосується ліквідації в загальному порядку, то точну відповідь на поставлене запитання важко отримати, оскільки кожен випадок індивідуальний, і вартість визначається тільки після врахування всіх аспектів і нюансів. Якщо ви вирішуєте закрити фірму самостійно, то тоді Вам потрібно сплатити тільки держмито і послуги нотаріуса. Однак, як показує практика, без послуг фахівців в цьому плані дуже складно обійтися. Без поглиблених юридичних знань ліквідація підприємства може затягнутися на довгі місяці, а то й роки.

Перевірки і штрафи, кількість виплат – обсяги всього цього безпосередньо залежать від того, в якому стані знаходиться фірма. З урахуванням даних факторів і вибирається найбільш оптимальний метод для компанії. Окремо потрібно відзначити процедуру ліквідації підприємств через банкрутство. Цей спосіб дуже довгий, складний і витратний. Найчастіше його самостійно обирають керівники фірм, маючи великі борги і бажаючи виключити компанію з Держреєстру без додаткових перевірок. До того ж, часто він є фіктивним, через що наша держава намагається ускладнити процедуру, висуваючи нові вимоги.

При документальному оформленні цього процесу не варто забувати про деякі, так звані, підводні рифи. Ліквідація фізичної особи-підприємця здійснюється таким чином, як і ліквідація фірми за рішенням власників. Основні етапи роботи, плюси, мінуси, терміни виконання роботи, вартість послуги практично ті ж. Надзвичайно важливо, щоб всі документи були зареєстровані належним чином і не могли дати ні найменшої підстави для оскарження законності. Бізнесмен, який вирішив зайнятися цим питанням самостійно, ризикує отримати масу непередбачених неприємностей і труднощів. Ось чому консультації та допомога в сфері ліквідації підприємств завжди затребувані – грамотно проведена процедура дозволяє ліквідувати компанію і, при цьому, убезпечити себе від далекосяжних проблем з кредиторами або представниками закону.

Один із провідних напрямків нашої роботи – надання послуг будь-якої складності при ліквідації підприємств. Завдяки нам Ви зможете швидко і ефективно вирішити будь-яке питання, пов’язане з процесом ліквідації компанії. При цьому, Вам не потрібно брати участь в бюрократичних процесах – всю процедуру з оформлення документів ми повністю беремо на себе. Ліквідація підприємств з нашою участю проводиться виключно в рамках закону.

Протягом всього періоду нашої діяльності у нас склалися прозорі і довірчі відносини з усіма клієнтами, про що свідчать їхні вдячні відгуки і подальша співпраця з нами з інших юридичних питань.

Ми уважно слухаємо клієнта, вивчаємо питання з усіма можливими наслідками, що випливають і підбираємо найбільш оптимальний і надійний спосіб закриття. Щоб почати підготовку документів, нам знадобляться копії деяких документів. В їх число обов’язково входять:

 • статут організації;
 • повна інформація про членів майбутньої ліквідаційної комісії (в тому випадку, якщо обраний спосіб ліквідації в загальному порядку).

Крім того, в таких випадках нам надають додатково адресу ліквідованої фірми, на який зазвичай приходить кореспонденція, і повідомлення про відкриті рахунки компанії.

Дізнатися про можливості нашої юридичної компанії, а також отримати вичерпну інформацію про методи нашої роботи Ви можете, зателефонувавши за вказаними на сайті телефонах. Наші співробітники підберуть найбільш оптимальний для Вашого випадку варіант, забезпечивши допомогу і підтримку протягом усього періоду взаємного співробітництва. Кваліфікований підхід фахівців нашої компанії дають гарантію позитивного результату в максимально стислі терміни.