380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Найзначніші ризики застарілих статутів ТОВ

Безкоштовна консультація

Новим Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (в подальшому іменується, як Закон) був встановлений термін для того, щоб фірми могли привести статути у відповідність з усіма положеннями даного Закону. Як показує практика, не всі товариства стежать за змінами в законодавстві і вносять зміни до статуту відповідно до нових норм. Як правило, великі компанії мають в своєму штаті юристів, тому їх статути адаптовані під законодавчі новації. А буває таке, що товариства не ознайомлені зі змінами в нормативно-правових актах або ж просто ігнорують такі нововведення.

Ті компанії, які категорично нехтують впорядкуванням своїх статутів згідно з новим Законом, гарантовано зіткнуться з труднощами ведення господарської діяльності. Це призведе до збоїв роботи всієї фірми і, як наслідок, зменшення прибутку. Тому розберемося докладніше, з якими ж саме проблемами можуть зіткнутися товариства до того, як адаптують статут під нове законодавство.

Положення нового Закону мають пріоритет над старим. Отже, статут буде містити такі положення, які вже не відповідають актуальному законодавству. Під час діяльності компанії необхідно буде постійно порівнювати, чи відповідають окремі положення статуту Закону або ні. Від цього буде залежати і їх легітимність. Неузгодженість положень приведе до проблем з практичної точки зору. Всі рішення і дії на підставі старого статуту (скликання зборів, голосування учасників, їхню ізоляцію від суспільства і т.д.) можна буде з легкістю оскаржити третіми особами або ж самими учасниками в суді. Таким чином, окремі частини або ж повністю весь статут буде визнаний недійсним.

Закон не передбачає кворум на проведення загальних зборів. Якщо раніше потрібно було присутність учасників, які мають більше 60% голосів, то зараз такої необхідності немає. Для вирішення будь-яких питань (зняття директора, призначення нового і т.д.) досить 51% голосів (сукупно).

Для того, щоб відкрити рахунок в банку, товариство повинно надати державній установі копію статуту. Якщо статут не відповідатиме положенням чинного Закону, банк може відмовити компанії у відкритті рахунку. Надання старого статутного документа призведе до проблем з обслуговуванням поточного рахунку.

Закон містить нові положення щодо узгодження здійснення угод. Якщо така процедура буде порушена, угода буде недійсною. Будь-які спроби обійти цю норму призведе до порушення законодавства і юридичними наслідками для компанії.
За участю в державних закупівлях, суспільство з не відновленим належним чином статутом не зможе брати участь в тендері (пропозицію просто не буде розглянуто). Якщо вже з’ясується після державної закупівлі, що установчий документ не відповідає законодавству, її результати будуть скасовані.

Юридична компанія Imperium Lux надає компаніям якісні юридичні послуги, які також стосуються нововведень законодавства. Ми допомагаємо: створити товариство всіх організаційно-правових форм, змінити статут відповідно до актуальних нормам законів і багато іншого. Фахівці нашої компанії моментально дізнаються всі зміни в законодавстві. Ми вивчаємо і аналізуємо найпоширеніші проблеми, пов’язані з ігноруванням законодавчих новацій. Кожна зміна в нормативно-правових актах веде до колізій і непорозумінь подальших дій з боку підприємців. Надалі виникають проблеми зі здійсненням господарської діяльності в цілому.

Ми із задоволенням допоможемо Вам у всіх питаннях, пов’язаних з веденням бізнесу, зміною статуту відповідно до нового Закону та багатьма іншими нюансами.

Автор: Дмитрий Гончарук
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно