380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Як мовний закон позначиться на бізнесі?

Безкоштовна консультація

В останні кілька місяців одним з найгучніших документів, які були прийняті Верховною Радою, є Закон про мову. Він торкнеться всіх сфер діяльності, в тому числі і підприємницьку. Нормативно-правовий акт був прийнятий 25 квітня 2019 року. У ньому міститься не тільки статус української мови, а й його застосування на практиці. Розглянемо докладніше, які саме зміни торкнуться бізнес.

Найпоширеніший варіант ведення бізнесу – через інтернет. І якщо раніше до нього висувалися мінімальні вимоги, то з новим законом тепер і його торкнеться мовне питання. Так, всі інтернет-магазини, які ведуть бізнес на території нашої держави, повинні завантажувати інформацію виключно українською мовою. Можливо буде створити і сторінку на іншій мові, але інформація на ній не повинна перевищувати ту версію, яка створена українською мовою. Ця норма також стосується і соціальних мереж, в яких компанія просуває свій продукт. Слід зазначити, що на сайті інтернет-магазину абсолютно вся інформація про товари, послуги, компанії, умови співпраці і т.д. повинна бути українською мовою.

Все програмне забезпечення повинно бути державною мовою. Слід підкреслити, що робота державних органів повинна бути з використанням комп’ютерних програм тільки українською мовою.

Що стосується сфери обслуговування, то компанії повинні надавати клієнту інформацію про товар або послуги на українській мові. Ця норма поширюється і на інтернет-магазини. Примітно те, що сторони можуть узгодити зручну для них мову і перейти на неї.

Журнали, газети можуть бути на кількох мовах, одна з яких повинна  бути державною. Видання українською мовою повинні складати в місцях продажу не менше 50%. Щодо книг, то не менше 50% виданих книг за рік повинні бути українською мовою.

На радіоканалах і телебаченні частка мовлення державною мовою повинна бути не менше 90% (в період часу з 7.00 до 22.00). На місцевих телеканалах частка інших мов не повинна перевищувати 20%.
За невиконання вимог закону компанії нестимуть відповідальність у вигляді штрафів. При цьому, суми будуть досить відчутні для будь-якої сфери бізнесу. Тому наполегливо рекомендуємо детально вивчити цей документ.

На даний момент закон ще не вступив в силу. Його положення можуть, на перший погляд, здатися занадто складними для тих підприємців, які звикли вести свою діяльність на інших мовах. Тому можуть виникати різні питання, пов’язані з мовним законом. Однак, є і позитивний момент – буде більше клієнтів, які шукають інформацію в інтернеті українською мовою.

Компанія Imperium Lux займається наданням якісних юридичних послуг з питань ведення бізнесу. Ми не обійшли стороною і мовну тему. Як показує практика, завжди з прийняттям нових нормативно-правових актів у всіх виникають значні питання. Фахівці компанії допоможуть підприємцям розібратися з новими мовними нормами, порадять, як найменш безболісно перевести свою діяльність на українську мову, що треба зробити для того, щоб в майбутньому уникнути штрафів і спокійно займатися веденням бізнесу. Наші досвідчені юристи прораховують кожен крок, необхідний для дотримання чинного законодавства.

Після оприлюднення даного документа, він вступить в силу через 2 місяці. При цьому, деякі його положення будуть поступово вступати в силу. У підприємців є в запасі ще кілька місяців для того, щоб з’ясувати важливі питання, пов’язані з перекладом своєї діяльності на українську мову. На всі Ваші запитання ми обов’язково відповімо, порекомендуємо, як краще вчинити в тій чи іншій ситуації, надамо розгорнуту консультацію.

Автор: Дмитрий Гончарук
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно