380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Банкрутство

Більшість людей сприймають поняття банкрутства як безвихідну ситуацію, співзвучну з крахом і втратою всього майна. Дійсно, в тому, що фізична особа не може здійснювати своєчасні виплати за боргами, немає нічого хорошого. Однак, як показує практика, цей процес не можна назвати настільки негативним і однозначним.

Безкоштовна консультація

Вся справа в тому, що сама процедура банкрутства настільки обросла міфами і стереотипами, що часом звичайна людина не може об’єктивно сприймати ситуацію, що склалася. Наприклад, найбільш відомим стереотипом є думка про те, що... Читати далі

Порядок дій
1

Підготовка документів.

2

Звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

3

Супровід розгляду справи про банкрутство в суді.

4

Призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна).

5

Здійснення заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, виявлення кредиторів.

6

Проведення зборів кредиторів і створення комітету кредиторів.

7

Здійснення заходів санації.

8

Задоволення вимог кредиторів.

9

Припинення діяльності боржника.

Перелік документів
 • Статутні документи (виписка, статут, опис)..
 • Заява в письмовому вигляді, подана в господарський суд.
 • Список інших кредиторів.
 • Перелік договорів (контрактів), які підписав боржник..
Ціни
Банкрутство

Банкрутство – це визнана судом нездатність боржника в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов’язаннями та (або) виконати обов’язок по сплаті обов’язкових платежів. Банкрутство може проводитися за загальною і спрощеною процедурою. Спрощена процедура може бути застосована до юридичних осіб на балансі яких відсутнє майно.

 • підготуємо документи
 • звернемося до суду
 • здійснимо санацію
 • проведемо ліквідацію
 • внесемо до ЄДР запис про припинення діяльності
ЦІНА ДОГОВІРНА
Забезпечимо гідний вихід із найскладніших ситуацій
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

… банкрутство – це обов’язково розорення. Разом з тим, практично в 80% випадків саме ця процедура надає можливість уникнути збіднення і подальшого знищення фірми.

Вчасно розпочатий процес часто гарантує гідний вихід зі складної ситуації. При цьому якщо правильно задіяти всі схеми та інструменти банкрутства підприємств, то його цілком можна трансформувати з проблеми в спосіб вирішення.

Що можна вирішити за допомогою банкрутства?

Такий метод закриття підприємств зазвичай використовують бізнесмени, які мають достатній досвід у веденні власної справи. Замовляючи перевірки і оцінюючи можливості перспективи розвитку, вони, тим не менш, вважають за краще на якомусь етапі дещо втратити, щоб надалі істотно надолужити. Багато хто вважає, що іноді краще втратити бізнес, але зберегти фінанси і майно, а через деякий час почати нову справу, змінивши лише так звану вивіску і юридичну адресу. Крім того, до банкрутства організації вдаються бізнесмени, які втратили час, необхідний для скорочення поточних витрат.

Досить часто процедуру банкрутства юридичної особи починають підприємці, які накопичили великі борги по податках, або заборгували кредиторам. Несплачені рахунки поступово накопичуються, провокуючи нарахування величезних відсотків. Згодом настає такий момент, коли бізнесмен реально працює тільки на банки, а не на власний прибуток. У цих випадках для компанії рекомендована ліквідація через банкрутство. Правильно діючи, можна досить впевнено вирішити всі проблеми. Саме цей спосіб дозволить засновникам компанії офіційно визнати свій рівень неплатоспроможності. При цьому зникнення підприємства фактично не відбувається, оскільки відмова від виплат не була заявлена. У такій ситуації найголовнішим є своєчасна заявка на початок процесу.

Ще однією причиною, через яку досить часто здійснюється процедура банкрутства підприємства або ТОВ – це велика податкова заборгованість, до нарахування фіскальними органами. Найчастіше це відбувається з компаніями, які мають чималий грошовий оборот. Пильна увага податківців до такого роду організацій досить часто передбачає значні суми до нарахувань. Звичайно, в таких випадках можна оскаржити акти перевірок, але часто буває так, що компанія просто констатує факт неможливості повних виплат за заявленими рахунками. Те ж саме стосується і випадків, коли з приводу компанії виноситься судове рішення про стягнення боргу, який неможливо проплатити.

Процедура банкрутства підприємств в Україні може бути проведена і при накладенні арешту на майно. При цьому сам арешт може бути повним або умовним. У першому випадку компанія позбавляється будь-яких прав на використання і розпорядження своїм майном. Умовний арешт передбачає обмеження прав власності на своє надбання. Але, тим не менше, юридичній особі дозволено робити певні майнові операції, якщо вони не призведуть до збільшення боргу.

Як проводиться банкрутство в Україні?

Згідно із законом нашої держави, почати цей процес має право кожна юридична особа, яка не може більше проводити своєчасні виплати кредиторам по рахунках і вчасно погашати заборгованості. У ролі кредитора тут виступає особа, яка проживає в Україні або за її межами, має певні претензії до боржника.

Процес закриття будь-якої організації методом банкрутства здійснюється за такою системою:

 1. Написання заяви

  Її можуть подати кредитори, представники органів податкової контори, ревізійні служби, і безпосередньо боржник. Заява в письмовому вигляді, подана в господарський суд, вважається основою для початку справи про банкрутство юридичної особи. Спосіб оформлення заяви передбачає подачу додаткових документів у вигляді списку інших кредиторів, переліку контрактів, які підписав боржник, списку різного роду справ, а також багато іншого, що дозволяє максимально зрозуміти проблему.

 2. Засідання господарського суду

  На ньому вивчається надана документація, слухаються роз’яснення сторін. При виникненні необхідності суд призначає розпорядника майна боржника. Ця людина позбавлена прав займатися оперативно-господарською діяльністю, якщо це не передбачено Законом. При дотриманні всіх процедурних норм призначається безпосередньо судовий розгляд справи. В результаті суд розсилає кожному учаснику судового процесу сповіщення, а своє рішення друкує в офіційному публічному органі Верховної Ради.

 3. Виконання рішення суду

  Суд доручає заздалегідь обраному банку повноваження, згідно з якими останній має право розпоряджатися і контролювати майно боржника. До самого боржника він може застосувати такі процедури:

  – санація – в разі, якщо спостерігається справжня можливість відновити платоспроможність боржника для продовження його діяльності шляхом надання йому фінансової допомоги;
  – ліквідація – продаж майна підприємства в рахунок погашення заборгованості;
  – мирова угода – відносно новий метод, який передбачає вибір шляху примирення між боржником і кредитором, що допомагає врегулювати деякі питання.

Види банкрутства

Загальноприйнята практика господарювання показує, що в світі бізнесу можуть існувати фінансово неспроможні організації. В силу різних причин вони приховують своє становище. Зазначений випадок свідчить про наявність так званого прихованого банкрутства. При цьому представники компанії надають недостовірні дані, що стосуються фінансової сторони питання. Такі обставини характеризуються умисним оголошенням про стан нездатності розрахуватися за боргами. Мотивами для приховування є надія на поліпшення добробуту або на виконання фінансових обставин деякими особами.

Разом з тим, може бути і фіктивне банкрутство – коли ряд суб’єктів господарювання, переслідуючи певні цілі, можуть навмисно оголосити себе банкрутами, не будучи такими.

Варто відзначити також і наявність навмисного банкрутства. Такий вид закриття компанії передбачає по своїй суті спеціальне доведення діяльності до стійкої фінансової неплатоспроможності. Як правило, такі дії проводяться з корисливими цілями, такими, що завдають шкоди державним чи громадським інтересам. Законодавством України впроваджено особливе положення про відповідальність за навмисне банкрутство.

Наша компанія пропонує кваліфіковану допомогу при проведенні різних способів закриття підприємств, включаючи і банкрутство. Колектив справжніх професіоналів підбере найбільш оптимальні шляхи вирішення проблеми і надасть Вам оперативну та якісну підтримку на всіх етапах процесу.

До компетенції нашої діяльності входить контроль юристів за проведенням всієї процедури банкрутства підприємства. Ми зможемо розробити стратегію і покрокову тактику ведення справи, підказати способи погашення Ваших грошових заборгованостей. З нашою допомогою процедура банкрутства буде проведена з найменшими втратами для власника.

Законне оспорювання кредиторських вимог, оскарження процесуальних судових документів всіх видів на будь-якій стадії судового процесу про банкрутство також входить в спектр наших обов’язків. Ми радимо уважно ознайомитися з відгуками клієнтів і партнерів компанії. Безсумнівно, всі наші юристи здатні виконати найскладнішу роботу. А цінова політика, яку ми проводимо, є однією з найдоступніших в Україні.