380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Ліквідація ТОВ

Більшість сайтів інтернету в наші дні надають корисну інформацію про те, як починати власний бізнес і розповідають про способи здійснення підприємницької діяльності. Але що робити, якщо в силу різних причин у вас виникла необхідність закрити власне підприємство?

Безкоштовна консультація

ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю) – це такий вид товариства, яке було засновано певною кількістю осіб, де... Читати далі

Порядок дій
1

Вибір оптимального способу ліквідації.

2

Підготовка документів.

3

Супровід зустрічі у нотаріуса.

4

Закриття рахунку в банку.

5

Звільнення співробітників.

6

Внесення відповідного запису до ЄДР.

Перелік документів
 • У разі, якщо є юридична особа засновник від нього:
  Виписка
  – Статут
  – Печатка
  – Протокол, наказ про призначення директора
Ціни
«Експрес» ліквідація

Експрес-ліквідація – це продаж корпоративних прав та обов’язків, що означає зміну засновника і керівника компанії на інших осіб. Цей спосіб має великий попит, так як вимагає мало витрат і займає всього декілька днів. На даний момент відомо безліч різних причин, згідно з якими здійснюється закриття організацій.

Детальніше
 • пошук покупця
 • підготовка документів
 • проведення змін в державному реєстрі
 • отримання Опису державного реєстратора та Виписки
Замовити послугу
Банкрутство

Банкрутство – це визнана судом неспроможність боржника в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов’язаннями та (або) виконати обов’язок по сплаті обов’язкових платежів. Банкрутство може проводитися за загальною і спрощеною процедурою. Спрощена може бути застосована до юридичних осіб на балансі яких відсутнє майно.

Детальніше
 • підготовка документів
 • супровід в господарський суд
 • отримання рішення суду
 • внесення до ЄДР запису про припинення діяльності
Замовити послугу
Ліквідація за рішенням власників

Для того щоб процедура ліквідації організації пройшла максимально правильно і без неприємних наслідків, необхідно суворо дотримуватися певних правил. Якщо Ви все ж прийняли рішення про ліквідацію свого підприємства, необхідно все зважити та оцінити ситуацію. Перш за все, має бути прийнято чітке рішення про початок процесу.

Детальніше
 • внесення запису до ЄДР
 • подача документів в ФС
 • супровід перевірки ФС
 • передача документів в архів
 • виключення з бази ЄДР
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

… основний капітал розподіляється на частини відповідно до установчих документів.

Якщо взяти до уваги специфіку створення даного типу організацій і права на майно учасників, то ліквідація ТОВ в даному випадку має безліч особливостей, які не характерні іншим формам господарських товариств.

Функціонування певних ТОВ в деяких епізодах діяльності може передбачати такий момент, коли організацію простіше буде закрити, ніж намагатися реанімувати.

Багато бізнесменів вважають, що цей процес дуже складний. Дійсно, за часом ліквідація ТОВ триває досить довго – близько шести місяців, але попереднє оформлення документації може зробити кожен. Крім того, слід враховувати і те, що закриття ТОВ все ж має деякі нюанси, знання яких буде абсолютно не зайвим для даної ситуації. Як ліквідувати ТОВ, скільки часу для цього знадобиться, які фінансові витрати передбачає цей процес, і яку послідовність процедур він передбачає, детально викладено нижче.

Ліквідація ТОВ: основні передумови та порядок проведення

На даний момент відомо безліч різних причин, згідно з якими здійснюється закриття організацій. Найчастіше, таке рішення приймають після того, як компанія успішно виконала поставлені перед нею завдання. Зовсім не рідкісні випадки, коли продаж фірми відбувається через те, що на її рахунках згодом накопичилося багато боргів, які в подальшому погасити неможливо. Щоб уникнути банкрутства, значна кількість бізнесменів приймають рішення про ліквідацію ТОВ з боргами.

Перераховані вище випадки стосуються процесу закриття організацій, що відбулись за власним бажанням власника компанії. Досить часто цей процес може відбуватися примусово за постановою суду. Перш за все, такі рішення приймаються в результаті незаконної діяльності, що підтверджується відповідними даними. Зауважимо, що процес банкрутства зовсім непростий, і тому фахівці радять не намагатися здійснювати його самостійно, а звернутися за допомогою в спеціалізовану компанію. Рішення про банкрутство приймає суд після того, як компанія не може довести свою дієздатність документально. Серйозні порушення законодавства України також є вагомою причиною для позбавлення прав організацій на здійснення діяльності. Зустрічаються обставини, коли керівники організації можуть забути про її наявність, і тоді закриття ТОВ також виконується державними органами примусово. Конфлікт засновників, в тому числі, може бути переконливою причиною для закриття організації – в тих випадках, якщо вона належить двом і більше компаньйонам.

Відзначено, що компанії, які ведуть грамотне діловодство, не ухиляються від сплати податків, не економлять на послугах професійного бухгалтера при необхідності можуть абсолютно не боятися процедури ліквідації ТОВ. Для таких компаній вона проходить легко і без ускладнень. А оскільки причини ліквідації дійсно бувають різними, тому і методи здійснення зазначеної процедури теж відрізняються.
В нашій країні практикуються такі види проведення ліквідації:

 1. за рішенням власників;
 2. альтернативна ліквідація (експрес-ліквідація, шляхом продажу корпоративних прав та обов’язків) ТОВ;
 3. банкрутство.

Розглядаючи варіант ліквідації за рішенням власників, то для того щоб процедура по ліквідації організації пройшла максимально правильно і без неприємних наслідків, необхідно суворо дотримуватись певних правил. Якщо Ви все ж прийняли рішення про ліквідацію свого підприємства, необхідно все зважити та оцінити ситуацію. Перш за все, має бути прийнято чітке рішення про початок процесу. Для цього потрібно скликати збори засновників компанії та прийняти рішення шляхом голосування засновників. Результат обов’язково повинен бути закріплений в протоколі. Після цього створюється спеціальна комісія, яка оформляє акти прийому – передачі необхідних документів, печаток і штампів. Потім спеціальне видання повідомляє в своєму випуску про факт ліквідації організації. У цій же публікації неодмінно інформується про терміни і порядок пред’явлення вимог кредиторами. Після цього потрібно скласти списки кредиторів і дебіторів, вказуючи суми заборгованостей. Наступними кроками буде проведення інвентаризації та звернення до податкової служби, пенсійного фонду та звільнення або переведення співробітників відповідно до КЗпП (кодекс законів про працю).

В цілому, можна нарахувати близько 30 кроків проведення даної процедури, останніми з яких є передача оформленої документації в архів і складання заключного акту. Припинення функціонування ТОВ настає з моменту внесення до єдиного реєстру реєстрації запису «припинено». Дана процедура задіюється і в разі ліквідації ТОВ, що має баланс на нулі. Кожен з цих етапів вимагає багато часу і фінансів для перевірки і оформлення документів. При цьому, багато керівників підприємств навіть не знають, скільки буде коштувати в кінцевому результаті ця процедура. У будь-якому випадку, самостійно впоратися з усім цим практично неможливо. Людина, яка починає цей процес, повинна буде сплатити держмито та послуги нотаріуса. Скільки буде витрачено нервів і часу – точно сказати не може ніхто. Тому звернення до спеціальної компанії, що професійно займається допомогою в цьому напрямку, буде більш ніж доцільним рішенням.

Що входить в комплект документів для ліквідації ТОВ?

Даний процес підпадає під регламентацію норм Цивільного Кодексу України, Господарського Кодексу України, а також ряду певних законів. Він цілком визначений з урахуванням положень законодавства України, тому неодмінно повинен проводитися поетапно. Відзначимо, що кожен етап передбачає деякі непередбачені обставини, вирішити які нерідко може лише фахівець-професіонал з досвідом роботи. До того ж, треба знати, що процес закриття ТОВ виникає з моменту внесення інформації про закриття юридичної особи до Єдиного державного реєстру.

Перелік документів, які будуть необхідні для початку процедури ліквідації ТОВ, наступний:

 1. Документи, що підтверджують наявність компанії – подаються в оригіналі самим засновником або довіреною особою.
 2. Документ з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
 3. Свідоцтво, яке підтверджує, що компанія є платником єдиного податку або податку на додану вартість.
 4. Оригінал довідки з банку, в якій зазначено, що всі рахунки ліквідованої організації своєчасно закриті.
 5. Повний звіт організації з питань оподаткування за весь період її функціонування – також обов’язково подається в оригіналі.
 6. Печатки та штампи організації оригінального виготовлення.
 7. Перелік фінансових документів, складених за весь період провадження діяльності.
 8. Документ з центру зайнятості, який підтверджує, що Ви перебуваєте там на обліку.

Документи, які видаються після завершення процедури ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю, оформляються за встановленим шаблоном. Ними є рішення і протокол, що повідомляють про те, що процес закриття організації пройшов успішно.

Алгоритм нашої діяльності по ліквідації ТОВ за рішенням засновників

Якщо процес закриття організації Ви уявляєте досить доступним для проведення власними силами, то на практиці це не дуже легко. Нескінченні черги, купа офіційних документів, виснажливі походи з одного кабінету в інший – все це гарантовано Вам державними службами, якщо Ви будете діяти самостійно. Звернувшись до нас за допомогою, клієнт буде повністю позбавлений від проблем з надання потрібних документів в різні організації. Все, що потрібно від Вас – своєчасна подача мінімуму документів, з якими ми можемо працювати. Професійний колектив юристів реалізує передбачені ліквідаційні процедури, від першого і до останнього пункту виконає все грамотно та якісно, ​​звільнивши Вас від зайвих турбот. Ми кваліфіковано здійснюємо представництво Ваших інтересів в державних органах, щоб завершити процес ліквідації ТОВ максимально оперативно.

В спектр діяльності нашої компанії входять послуги кваліфікованих юристів, які надають професійні консультації з приводу питань, які Вас цікавлять.
Специфіка нашої роботи полягає в наступному:

 • оперативна підготовка наданих клієнтом документів;
 • подача зібраної і належним чином оформленої документації в державну адміністрацію;
 • робота наших юристів з податковою інспекцією та іншими організаціями, яка полягає у:
  • наданні документів та підтвердження готовності до перевірок;
  • здійсненні функції юристів зі збору інформації про заборгованість, яка надається державними фондами;
  • закритті банківських рахунків організації;
  • супроводі клієнта при перевірках в податковій інспекції – даний етап може зайняти за часом від двох місяців до півтора років, при цьому відлік починається з дня подачі заяви на ліквідацію;
  • допомоги в проходженні обхідного листа і отримання довідки про відсутність заборгованостей у компанії;
  • здачі зібраної і обробленої документації до архівного сховища;

Завершальний етап – повторний похід до адміністрації з тим, щоб остаточно запевнити органи в припиненні діяльності компанії.

Алгоритм альтернативної ліквідації ТОВ (експрес-ліквідації ТОВ)

Сама процедура альтернативної ліквідації ТОВ (експрес-ліквідації ТОВ) полягає в передачі корпоративних прав та обов’язків іншим особам, шляхом продажу підприємства. Якщо Ви вирішили, що Ваша компанія перестала задовольняти Ваші фінансові потреби, або ж з’явилися певного роду проблеми, тоді краще її продати з усіма її зобов’язаннями і створити нове підприємство з чистого аркуша.

Для цього Вам необхідно звернутися в нашу фірму, щоб ми знайшли для Вас покупця. Після чого наші юристи підготують повний пакет документів для продажу. Потрібний пакет документів подається до відповідного органу для внесення змін до Реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

За часом вся процедура з пошуком покупця, підготовкою документів, організацією зустрічі у нотаріуса і внесенням змін до Реєстру юридичних осіб займають до 2 робочих днів.

Кожен бізнесмен має право продати свій бізнес і дана процедура є повністю законною і оформляється в установленому законом порядку.

У чому різниця ліквідації за рішенням засновників від альтернативної ліквідації ТОВ (експрес-ліквідації ТОВ)? Переваги та недоліки кожної процедури.

Істотними перевагами альтернативної ліквідації ТОВ (експрес-ліквідації ТОВ) можна вважати:

 • терміни – всього 2 дні для проведення процедури;
 • доступність – кілька пакетів (бюджетний і дорожчий – надійний);
 • відсутність перевірок з боку контролюючих органів.

Мінусом можна назвати, то що підприємство не відразу виключається з реєстру, а через деякий час. Але за бажанням клієнта можна в будь-який час зробити це другим етапом: за рішенням власників або банкрутство.

Переваги ліквідації за рішенням засновників – виключення з реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців.

До недоліків можна віднести невизначені терміни, які можуть бути продовжені на тривалий час, перевірки з боку контролюючих органів і сплата всіх наявних боргових зобов’язань.

Ми рекомендуємо виключно правомірні послуги з ліквідації ТОВ в Києві і по всій Україні, застосовуючи при цьому тільки правильний підхід, незважаючи на складність ситуацій.

Ми беремо до уваги той факт, що багато людей вперше стикаються з подібною процедурою, де сама система, бланки, бухгалтерські документи можуть бути абсолютно їм невідомі. В такому випадку вони ризикують не тільки своєю репутацією, але і можуть піддатися значним штрафним санкціям з боку держави і силових структур. Співпраця з нами позбавить Вас від усіх викладених вище проблем, і дозволить витратити свій вільний час більш продуктивно.

Звертайтеся до нас з будь-яких питань за телефонами, вказаними на сайті. Наш фахівець неодмінно дасть відповідь на питання, що цікавить і підкаже, скільки коштує закрити підприємство.