380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Довідка про несудимість

Існує досить багато різних професій, представники яких зобов'язані подавати довідку про несудимість у відповідні органи або при влаштуванні на роботу.

Безкоштовна консультація

Послуга з видачі даного документа з 1 лютого 2017 року надається у спеціальних сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ України, і доступна вона для... Читати далі

Порядок дій
1

Підготовка документів.

2

Подача документів до відповідного органу.

3

Отримання довідки.

Перелік документів
 • Для громадян України – копію паспорта громадянина України.
 • Ідентифікаційний код (ІПН).
 • Для громадян іноземних держав – чинного паспорта іноземного громадянина з нотаріально завіреним перекладом на українську мову.
Ціни
Довідка про несудимість

Довідка про несудимість (про відсутність судимості) – це офіційний документ, який видається Міністерством Внутрішніх Справ України. Довідка про несудимість свідчить про відсутність судимостей і відсутність причетності до кримінальної відповідальності. Цей документ видається громадянам України з метою подальшого пред’явлення в державні органи України і зарубіжних країн.

 • безкоштовна консультація
 • підготовка документів
 • отримання довідки про несудимість
500 грн.
Отримання довідки
за 1-2 робочих дні
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

… будь-якого громадянина нашої країни по всій її території. Місце реєстрації людини, якій вона потрібна, абсолютно не має ніякого значення.

Довідка про несудимість: що вона собою являє

Мета оформлення цього документа – підтвердження факту, що на момент його отримання громадянин не притягувався до кримінальної відповідальності і не перебуває в розшуку. Являючи собою абсолютно стандартний документ, довідка надається на папері у форматі А5, з обов’язковим проставленням печатки.

За яких обставин і кому необхідно оформлювати довідку про несудимість?

Як правило, найчастіше оформлення довідки про несудимість потрібно, для того, щоб:

 • отримати іноземне громадянство;
 • здійснити усиновлення, встановлення опіки (піклування), створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу;
 • вести співпрацю з організаціями банківського і кредитного типу;
 • зібрати пакет документів для подачі в соціальні служби;
 • підписувати контракт про проходження служби в армії через військкомат;
 • отримати візу для відвідування країн Європи, Північної і Латинської Америки;
 • отримати дозвіл на володіння зброєю, а також оформити ліцензію на роботи з вибухонебезпечними речовинами;
 • надати документи до установ зарубіжних країн або ж для працевлаштування за кордоном;
 • укласти шлюб з іноземцем;
 • брати участь в тендері;
 • оформити ліцензію на роботу, що передбачає безпосередній контакт з речовинами наркотичного типу або психотропними препаратами;
 • придбати ліцензію з приводу ведення професійної діяльності, що стосується цінних паперів.

Варто відзначити, що це далеко не весь перелік випадків, коли оформлення довідки про несудимість дійсно необхідно. Крім цього, потрібно також знати, що при виїзді за кордон однією такою довідкою обійтися неможливо, так як в даному випадку буде потрібно обов’язкове посвідчення апостилем. Звертаємо увагу на той факт, що якщо Ви плануєте надавати дану довідку в іноземні відомства, Вам необхідно буде ще перевести її та нотаріально завірити переклад, після чого може ще знадобиться її легалізація. Цей процес передбачає процедуру затвердження за допомогою нотаріуса, щоб можна було здійснити законодавче підтвердження підпису або печатки. Можна відзначити кілька варіацій здійснення даної процедури, при цьому апостиль ставиться на:

 • довідку-оригінал;
 • її копію, яка попередньо вже підписана юристом;
 • вже перекладений документ, з відміткою у нотаріуса, який вже повинен бути прикріплений до копії;
 • на переклад довідки із нотаріальним посвідченням, де вже є апостиль, що можна назвати так званим подвійним апостилюванням.

Вартість легалізації довідки про несудимість безпосередньо залежить від термінів виконання даної послуги. Наша юридична компанія допоможе у разі необхідності отримати повністю правомочний документ на протязі від одного до чотирьох днів. Всю відповідну інформацію з цього приводу Ви зможете знайти безпосередньо на сайті нашої компанії.

Термін дії

На законодавчому рівні певного терміну дії для цього документа не позначено. Як правило, вказується тільки дата видачі довідки та її основна суть. Проте, практична сторона питання демонструє зовсім інші реалії. Різні органи в Україні та за межами нашої країни встановлюють абсолютно різні часові рамки, які кардинально відрізняються між собою.

У більшості випадків законодавством нашої країни передбачено тридцятиденний термін дії цього документа. Якщо ж довідка була оформлена для виїзду за кордон, то тоді час її дії продовжується до 90 днів.Такий тривалий в порівнянні з українським період пояснюється тим, що терміни підготовки окремих документів для отримання посвідки на проживання або одруження можуть бути тривалими. Потрібно пам’ятати про те, що досить часто рішення про терміни її дійсності приймають працівники установ, які займаються там перевіркою офіційного документа. Саме тому вони можуть і мають право визначити термін дії документа тривалістю в тридцять днів.

Особливості оформлення документа

При оформленні юридичної документації від виконавця потрібна максимальна точність в дрібницях і врахування найменших нюансів. Для отримання довідки про несудимість слід уважно поставитися до збору необхідних документів. Що ж потрібно для того, щоб видача потрібного вам документа пройшла без особливих проблем?

 1. Надати найголовніший документ – паспорт громадянина України (копію всіх його сторінок з наявними відмітками). Якщо заявник перебуває у шлюбі, розлучався або ж в силу різних причин змінив своє прізвище, то цей факт обов’язково потрібно вказати. При зверненні представника неповнолітньої особи необхідна копія документа, що підтверджує родинні стосунки. Законні опікуни заявника подають копію свідоцтва, в якому вказано факт опіки.
 2. Заповнити передбачену законодавством анкету, на сторінках якої в обов’язковому порядку потрібно вказати мету отримання довідки про несудимість.

У разі звернення заявника онлайн відразу після подачі заявки з ним зв’язується менеджер компанії, який допомагає в подальшому вирішити всі необхідні питання. Допускається звернення довіреної особи від імені заявника з приводу оформлення довідки про несудимість безпосередньо до територіальних органів МВС. При цьому така особа обов’язково має мати нотаріально завірений документ, що підтверджує його повноваження. Якщо заявник перебуває за межами України, то тоді потрібно звернутися до відділу Консульства нашої держави в країні його перебування.

Вся надана в письмовому вигляді інформація вноситься уважно і точно. Важливе значення це має для тих представників, хто подає заявку, перебуваючи за межами країни. Спеціальна форма заповнюється виключно українською мовою. Разом з тим, якщо довідка видається в Консульстві іншої держави, вона передбачає подачу документації державною мовою цієї країни.

Видача довідки свідчить про те, що на даний момент заявник не судимий, не перебуває під слідством і не перебуває в розшуку. Документ може видаватися особі, яка не досягла 18-річного віку, без її присутності. В цьому випадку її законний опікун або батько повинен пред’явити докази повноважень.

У разі, якщо ж раніше був факт наявності судимості, то тоді при оформленні документа цей факт буде вказано з усією супутньою інформацією, включаючи дату, термін і статтю. При цьому в законі пишуть про терміни погашення. Якщо ж є умовна судимість, то вона погашається після відбуття цього терміну.

На жаль, в деяких випадках можуть спостерігатися моменти відмови у видачі довідки про несудимість. Найчастіше такі неприємності бувають через:

 • неточності в основній інформації;
 • наявності граматичних помилок або нерозбірливого почерку;
 • відсутність будь-якого документа;
 • наявності незаповнених даних;
 • надання документів без перекладу на державну мову.

Разом з тим, якщо заявник вважає, що стосовно нього було порушено адміністративний регламент, то він має повне право подати скаргу за відмову в оформленні довідки.

«Імперіум Люкс»: ми гарантуємо оперативність і точність

Щоб оформлення довідки про несудимість не стало для вас особливо важким процесом, ми рекомендуємо доручити цю справу нашим досвідченим фахівцям. При цьому ми запевняємо, що кожен нюанс в оформленні документації буде неодмінно враховано, а сам процес отримання довідки – не обтяжений бюрократичною тяганиною. Тут можна не тільки замовити довідку, а й переклад документації, а також посвідчення у нотаріуса.

Послуги нашої компанії доступні, тому немає ніяких перешкод для того, щоб скористатися професійною допомогою співробітників «Імперіум Люкс», щоб зберегти дорогоцінний час. Індивідуальний підхід до кожного і увага до всіх дрібниць – основні критерії нашої роботи, завдяки яким у нас напрацьована велика клієнтська база. Зробіть свій відповідальний вибір і покладайтеся на тих, хто дійсно гідний співпрацювати з вами!