Робота по затвердженню цього Закону тривала більше року, при цьому спеціальним комітетом було враховано близько 360 доповнень. Таким чином... Читати далі
Підготовка документів.
Організація зустрічі у нотаріуса.
Внесення змін до ЄДРПОУ.
- Статут.
- Виписка.
- Паспорт громадянина України в оригіналі.
- Ідентифікаційний код.
- У разі, якщо засновником є юридична особа:
– Виписка
– Статут
– Печатка
– Протокол (рішення)
– Наказ про призначення директора
Юристи нашої компанії детально вивчили новий Закон України про «ТОВ та ТДВ» і гарантують Вам швидко, а головне якісно привести Ваші статутні документи в повну відповідність до нового законодавства.
Послуга містить...- консультація
- підготовка всіх необхідних документів
- подача пакету документів реєстратору
… статути товариств, які були затверджені раніше, містять ряд нормативів, які не відповідають новому законодавству.
Розпочавши свою дію з 17 червня 2018 року, зазначений Закон точно визначає правовий статус ТОВ і ТДВ, систему діяльності, реєстрацію та закриття, а також права і обов’язки членів, що входять в організацію. При цьому представникам бізнесу слід знати, що з моменту набрання Законом чинності вони зобов’язані протягом року здійснити всі необхідні зміни, пов’язані з їх статутом. Важливо також і те, що всі товариства, що вносять такі зміни, весь рік будуть звільнені від оплати, яка передбачена за реєстрацію компанії в Держреєстрі.
Припускаючи трансформації в сфері регулювання та організації роботи товариства з обмеженою відповідальністю, новий Закон акцентує увагу на такі особливості:
- для виходу зі складу компанії одного учасника, що володіє часткою 50%, він повинен обов’язково отримати згоду від інших членів колективу;
- корпоративні договори, мають конфіденційний характер, підлягають визнанню на законодавчому рівні;
- термін внесення вкладу будь-якого учасника скорочується до шести місяців і відраховується з дня дати реєстрації компанії в ЄДР;
- права учасника можуть переходити до правонаступника або спадкоємцю без згоди інших учасників товариства;
- необхідність встановлення правил, які стосуються значних угод.
Оскільки Статут компанії можна назвати його серцем, то вся корпоративна документація вимагає ретельної підготовки. Тільки так компанія буде мати можливість здійснювати свою діяльність в рамках правового поля і всебічно розвивати свій бізнес із залученням іноземних інвестицій.
Основні положення оновленого Закону
Крім визначення правового статусу товариств, в Законі з’явилися зміни, що стосуються кількості їх учасників. Згідно з нововведеннями, їх чисельність не підлягає обмеженню, тоді як в старому варіанті законодавства організації мали право приймати не більше 100 учасників. Окрім цього, статті оновленого Закону містять наступне:
- Визначення поняття корпоративного договору, а також умови і порядок його створення. Згідно з ним, всі учасники організації повинні здійснювати свою діяльність в певному порядку.
- Роз’яснення поняття безвідкличної довіреності з корпоративних прав.
- Інформація про приведення Статуту у відповідність до нового Закону, оскільки питання оформлення цього головного документа вимагають великої уваги. Так як статути товариств, які були затверджені раніше, містять ряд положень, які не відповідають новому законодавству, то в такому випадку необхідно обов’язково враховувати положення нового Закону з цього питання. Згідно з нововведеннями, статут ТОВ повинен містити:
- назву товариства або компанії – в обов’язковому порядку повний та скорочений варіант (якщо такий є);
- інформацію про тих, хто здійснює процедуру управління товариством, а також їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;
- систему, що визначає порядок вступу та виходу учасників з товариства.
Окрім цього, робота наглядової ради, її повноваження і процедура обрання та інші моменти, пов’язані з цим органом, визначаються виключно статутом компанії. Що ж стосується виконавчого органу, то він в даному випадку є одноосібним. Статут при цьому має право встановлювати його колегіальність і визначати кількість складу. Як правило, такий орган називається «дирекція», голова – «генеральний директор» в тому випадку, якщо сам статут не передбачає інші варіації назв.
Як вже було сказано, старий Закон дозволяв учасникам компанії зробити внесок протягом одного року з моменту реєстрації компанії. Тепер же цей термін скорочується вдвічі і передбачає шестимісячний період. При цьому особливістю оновленого Закону є скликання загальних зборів учасників, якщо один з них не зміг внести свою частку в зазначений термін. В такому випадку на зборах може бути винесено одне з таких рішень:
- виключення з членів компанії боржника;
- зменшення частки статутного капіталу компанії на розмір, відповідний неоплаченій частини частки учасника;
- ліквідація товариства.
Крім іншого, відповідно до положень нового Закону, в разі прострочення дати виплати виконавчому органу рекомендовано відправити потенційному боржнику попередження.
Що стосується статутного капіталу, то в старій версії Закону його можна збільшувати тільки в тому випадку, якщо всіма членами колективу будуть повністю внесені вклади. Після нововведень учасники компаній можуть зробити це без додаткових внесень – а за рахунок нерозподіленого прибутку товариства. Також в новому Законі є ряд норм, які детально інформують і встановлюють порядок зменшення або збільшення статутного капіталу. При цьому законодавство передбачає і порядок відчуження своєї частки статутного капіталу або її частини кожним учасником компанії.
Процесу виплати дивідендів присвячена окрема стаття. Ще один розділ акцентує увагу на питанні з приводу виділення і завершення функціонування ТОВ. У зв’язку з цим Закон точно визначає саме поняття, процедуру здійснення таких операцій. Більш того, законодавством визначається процес конвертації часток при необхідності припинити діяльність компанії або ж для її виділення. При цьому багато уваги приділяється захисту прав кредиторів.
Також нове законодавство регулює і порядок виникнення та проведення перевірок від аудиторів. Вони мають здійснюватися відповідно до вимог учасників, сукупність частки статутного капіталу яких складає десять і більше відсотків.
Багато уваги приділено проблемам з проведення великих угод і угод із зацікавленістю. У відповідній статті дається чітке визначення самого поняття угоди, а також детально описується процедура підготовки та проведення даної дії.
Якщо ви плануєте створити ТОВ або вам необхідно своєчасно провести модифікацію свого статуту – звертайтеся за допомогою в «Imperiun Lux». Кваліфіковані експерти нашого агентства нададуть всі послуги, спрямовані на підготовку необхідних документів для загальних зборів і Статуту ТОВ. Оформлення всієї документації згідно до вимог статей нового Закону буде для вас досить швидкою і необтяжливою процедурою, якщо ви доручите це нам.