380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Зміна складу учасників

Якісне функціонування будь-якого підприємства передбачає різні дії організаційного характеру. Випадки, коли в складі компанії потрібні зміни, викликані необхідністю ввести нового або вивести діючого учасника трапляються досить часто. Даний процес називається «зміна складу учасників» і передбачає проходження певних етапів.

Безкоштовна консультація

Найчастіше, зазначені дії здійснюються відповідно до положення статуту організації. Основою цього є... Читати далі

Порядок дій
1

Підготовка документів.

2

Організація зустрічі у нотаріуса.

3

Внесення змін до ЄДРПОУ.

Перелік документів
 • У разі, якщо засновником є юридична особа:
  Виписка
  – Статут
  – Печатка
  – Протокол (рішення), наказ про призначення директора
Ціни
Зміна складу учасників

По закінченню процедури зміни складу учасників Ви отримаєте повний пакет документів, а саме: Акт прийому-передачі частки, нову редакцію Статуту,Опис держ. реєстратора, а також договір купівлі-продажу, договір дарування або заяву про вихід зі складу засновників.

Додатково оплачуються:
 • підготуємо документи
 • організуємо зустріч у нотаріуса
 • внесемо зміни до ЄДРПОУ
950 грн.
Оновимо склад засновників у Статуті і ЄДР
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

… добровільна подача заяви в письмовій формі, що свідчить про бажання виходу з товариства. Окрім цього, можливе виключення учасника з компанії. Таке відбувається при наявності порушень норм статуту товариства, які спричинили збитки. Ще однією причиною виведення учасника зі складу компанії може стати регулярне ігнорування без поважних причин відвідувань загальних зборів учасників товариства.

Зміна складу учасників: за яких обставин відбувається?

Несплата учасником частки в статутному капіталі, яка призвела до несприятливих наслідків для самого товариства, порушення дисципліни, ігнорування правил внутрішнього розпорядку не є приводом для виключення учасника з основного складу компанії. При цьому варто відзначити, що цей метод є крайньою мірою, досить рідко практикується, тим більше, вимагати виключення має право тільки лише особа, яка є учасником даного товариства.

Процес виходу учасника передбачає виплату йому повної вартості частки, яка відповідає частці вартості чистих активів товариства, розрахованої пропорційно розміру його частки. У разі несвоєчасної виплати учаснику товариства дійсної вартості його частки суд вправі стягнути разом з основною сумою боргу відсотки за неправомірне користування чужими грошовими коштами.

Зміна складу учасників ТОВ проводиться також і в випадках необхідності введення нових учасників.

Як відбувається процес зміни учасників ТОВ?

При виході старого або вступу нового учасника необхідно внести оновлену інформацію в статутні документи, що оформляються юридичною особою. Обов’язковим етапом даної дії є внесення всіх відомостей про це до Єдиного Державного Реєстру.

Для того щоб здійснити цей процес відповідно до встановленого порядку, можна діяти наступним чином:

 • нотаріально завірити заяву про вихід;
 • підготувати договір купівлі-продажу корпоративних прав;
 • скласти договір дарування корпоративних прав.

Кожен з цих варіантів має свої складності, тому врахування мінімальних нюансів надзвичайно важливо.

Які документи потрібно підготувати?

Вчасно оформлена і правильно підготовлена документація є запорукою того, що у вас не виникне жодних проблем і труднощів при проходженні процедури зміни учасника. При цьому для фіксації змін потрібні:

 • виписка з ЄДР або свідоцтво про державну реєстрацію компанії;
 • старий Статут організації і зміни до нього;
 • ксерокопії документів, що засвідчують особу засновників.

Зміна засновників ТОВ – досить серйозна справа, яка потребує дуже уважного ставлення до самого процесу та оформлення документів. Щоб уникнути непередбачених ситуацій наша компанія пропонує професійну допомогу в здійсненні всіх етапів процедури. Наші співробітники якісно підготують всі документи для проведення реєстрації, допоможуть з нотаріальним завіренням документів, а також допоможуть швидко зафіксувати всі зміни в Держреєстрі.

Надаючи широкий спектр юридичної допомоги в Україні, ми даємо можливість нашим клієнтам суттєво економити час, гроші і Ваші нерви.