380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Зміна статутного капіталу

Зміна статутного капіталу ТОВ при уявній
прозорості можуть приховувати в собі різного роду ризики.
Ліквідація таких ризиків може суттєво вплинути
на швидкість процесу внесення змін до статуту підприємства та
його державну реєстрацію. Для його успішного проведення
потрібен набір документів, належним чином підготовлених.

Безкоштовна консультація

Капітал будь-якого підприємства складається із різного роду джерел: статутного або складеного капіталу, внесків, прибутку, який приносить діяльність підприємства, додаткового капіталу, цільового фінансування. Особлива роль при цьому належить... Читати далі

Порядок дій
1

Підготовка документів.

2

Організація зустрічі у нотаріуса.

3

Внесення змін до ЄДРПОУ.

Перелік документів
 • У разі, якщо засновником є юридична особа:
  Виписка
  – Статут
  – Печатка
  – Протокол (рішення), наказ про призначення директора
Ціни
Зміна статутного капіталу

По закінченню процедури зміни статутного капіталу ви отримаєте повний пакет документів, а саме: рішення, нову редакцію Статуту,  Опис державного реєстратора.

Додатково оплачуються:
 • підготуємо документи
 • організуємо зустріч у нотаріуса
 • внесемо зміни до ЄДРПОУ
950 грн.
Грамотна й безпечна зміна розміру статутного капіталу Вашої компанії
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

… статутного капіталу. Саме це поняття означає перші гроші компанії, яке багато в чому відрізняється від стартового капіталу. Деякі фахівці порівнюють такі кошти з номінальною вартістю самої організації. Складаючись у так звану загальну скарбничку, учасники створюють мінімальний рівень гарантії перед законом і особами, які будуть співпрацювати з цією компанією. Переважно статутний капітал має право на існування у вигляді коштів, які вносяться на розрахунковий рахунок. Також досить часто учасники можуть робити внески у вигляді цінних паперів, різного майна або ж майнових прав.

Зміна розміру статутного капіталу: у чому полягає актуальність процедури?

Як показує практика, цей процес здійснюється не дуже часто, проте, він впливає на репутацію будь-якої організації. Щоби збільшити або зменшити кошти компанії можна й потрібно в залежності від господарських потреб, але при цьому необхідно пам’ятати про деякі правила і фактори, які безпосередньо впливають на успіх таких дій. Спочатку необхідно переконатися, що в статуті ТОВ немає протипоказань для збільшення статутного капіталу за рахунок внесків від третіх осіб. А порядок зменшення статутного капіталу передбачає право кредиторів вимагати дострокового погашення боргу (виконання зобов’язань) або вимагати відшкодування збитків при їх фактичній наявністості.

Збільшення статутного капіталу можна здійснювати різними способами. Наприклад, допускається внесення грошових коштів, майна або майнових прав. Крім того, засновнику дозволяється реінвестувати дивіденди від діяльності ТОВ. Причиною може бути прийняття нового учасника до складу засновників компанії. Необхідність залучення нових коштів також є одним із факторів майбутніх змін даного типу. Порядок збільшення статутного капіталу ТОВ у будь-якому випадку передбачений статутом.

Щоб грамотно здійснити дану процедуру, слід спочатку провести загальні збори учасників, на яких офіційно приймається таке рішення. Причому, на цей момент кожен учасник повинен повністю внести свій внесок до статутного капіталу.

До обмежень при збільшенні статутного капіталу ТОВ відносять зарахування однорідних вимог, використання бюджетних коштів або отриманих у кредит і під заставу. Усі прийняті рішення з цього приводу набувають законної сили тільки після проведення державної реєстрації.

Зменшення статутного капіталу часто вимушений захід. Але бажано бути завжди в курсі про наслідки цього кроку. При цьому це потрібно ще до того, як загальні збори будуть приймати рішення про зменшення статутного капіталу.

Як правило, це відбувається в силу декількох причин, які можуть мати як добровільний, так і примусовий характер. Ключовим чинником є часткове або повне невнесення учасниками товариства частку в статутному капіталі протягом року з дати реєстрації. Як правило, у такому випадку на зборах засновників виноситься одне з таких рішень: по-перше, зі складу товариства виключаються «боржники», а всі інші частки перерозподіляються в новому порядку. По-друге, можна просто зменшити статутний капітал. По-третє, допускається повна ліквідація самої організації.

Добровільною причиною для зменшення статутного капіталу є вихід або виключення одного із засновників. Цей процес можливий на підставі його особистого бажання, за рішенням інших учасників, а також в разі смерті. При виході за власним бажанням засновник зобов’язаний попередити про це інших учасників заздалегідь — за три місяці до виходу.

Процедура виключення вимагає дотримання всіх норм, передбачених законодавством. Як правило, це відбувається через невиконання одним із засновників своїх прямих обов’язків, які мають безпосереднє відношення до самого підприємства. Також досить вагомою причиною для виключення можна вважати перешкоду своїми діями досягненню мети суспільства. При цьому таке рішення є законним лише в тих випадках, якщо на загальних зборах за це проголосують учасники, що мають більше 50 % голосів, при тому, що голос засновника, що виключається не враховується. На виході йому виплачується сума, еквівалентна його частці у статутному капіталі, а якщо вклад був сформований майном — то воно повертається в колишньому складі. Крім того, учаснику виплачуються дивіденди, отримані товариством у поточному році.

Зміна статутного капіталу ТОВ: що для цього потрібно

Процедура зменшення або збільшення статутного капіталу передбачає наявність:

 • реєстраційної картки, тобто заява про внесення змін до статутного капіталу;
 • копія або оригінал протоколу рішення загальних зборів (із нотаріально посвідченими підписами учасників), де є детальна інформація про те, як будуть перерозподілятися частки учасників ТОВ;
 • оновленого статуту організації або додатків до статуту, також затверджених на загальних зборах;
 • повідомлення про сплату адміністративного збору за внесення змін до відомостей про юрособу.

Наскільки це складно?

Реєстрація збільшення або зменшення статутного капіталу передбачає кілька етапів проходження цієї процедури. До них входять підготовка комплекту документів, нотаріальне завірення документів, оплата публікацій у пресі (якщо статутний капітал зменшується) і державного мита, оповіщення органів статистики та податкової інспекції з подальшим отриманням оновлених довідок.

Як бачите, весь цей перелік дій вимагає чимало зусиль, часу та уваги. Саме тому наша компанія радить звернутися по допомогу до професіоналів. Ми підкажемо, як збільшити статутний капітал із найменшими витратами з фінансів і часу. Співробітники нашої компанії проведуть для Вас консультації, швидко і правильно підготують пакет потрібних документів і допоможуть оперативному проведенню процедури державної реєстрації змін. Після цього Ви отримаєте правильно оформлений протокол зборів, новий статут організації (або доповнення до нього).

Ми маємо достатньо знань і практики для проведення такого роду процедур. Співпрацюючи з нами, Ви будете приємно здивовані швидкістю та рівнем обслуговування. Звертайтеся в нашу компанію, і ми допоможемо Вам без труднощів, без витрачання свого особистого часу та непередбачених фінансових витрат змінити розмір статутного капіталу.