380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Ліцензія на будівельні роботи

Будівельну діяльність в нашій країні здійснює величезна кількість різних організацій. Функціонування таких компаній повністю регулюється державою, а це означає, що тільки вона може дозволити або заборонити будівництво певного об'єкту. Санкціонувати цей процес можна тільки єдиним способом - оформити ліцензію на будівництво.

Безкоштовна консультація

Ліцензія на будівництво відноситься до розряду дозвільних документів, яка забезпечує право на виконання будівельних і... Читати далі

Порядок дій
1

Визначити перелік будівельних робіт згідно кодифікатору.

2

Надати статутні документи.

3

Оформити заяву і зібрати необхідні документи.

4

Подати документи в ліцензуючий орган.

5

Сплатити офіційний збір за бланк ліцензії.

6

Отримати готову ліцензію.

Перелік документів
 • Перелік запланованих будівельних робіт згідно кодифікатору.
 • Статутні документи:
  Виписка
  – Статут
  – довідка із Статистики
  – витяг ПДВ / Єдиного податку
 • Реквізити банківського рахунку.
 • Копії про наявність офісних або складських приміщень, якщо такі належать або орендовані у фірми.
 • Довіреність на юриста.
Ціни
Отримання ліцензії на будівельні роботи

Наша компанія візьме більшу частину зусиль зі збору та оформлення документів на себе. Ми вже досить довго працюємо в цій сфері послуг, тому наші співробітники мають величезний досвід в організації та проведенні багатьох операцій, пов’язаних з ліцензуванням будівельної діяльності.

 • кваліфіковано проконсультуємо
 • підготуємо документи та подамо у ліцензуючий орган
 • швидко отримаємо ліцензію
від 900 у.е.
Отримання ліцензії на будівельні роботи по всій Україні
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

… інших видів робіт, які пов’язані з будівництвом і проектуванням. В ній вказуються види будівельних робіт, які компанія має право виконувати. Будь-яке порушення з боку забудовника або невиконання встановлених норм законодавства загрожує застосуванням дисциплінарного стягнення. У разі часто повторюваних порушень забудовник і зовсім може втратити дозвільний документ.

Для чого потрібна ліцензія?

Процедура отримання будівельної ліцензії потребує віддачі сил і часу. Без її наявності досить складно виконувати роботи зі зведення об’єктів. Адміністративний штраф – це тільки невелика частина неприємностей, яка буде гарантована особі, що здійснює несанкціоноване будівництво. Правильно оформлений документ дозволить уникнути проблем з правоохоронними органами. Крім того, присутність ліцензії на будівельні роботи значно підвищує рівень довіри до компанії і свідчить про її надійність в очах потенційних клієнтів. Також отримання будівельної ліцензії надає можливість керівництву компанії брати участь в тендерах. При цьому варто відзначити, що всі фінанси, витрачені на придбання ліцензії, не йдуть ні в яке порівняння з прибутком, який буде отримувати компанія в майбутньому. Однак ліцензія на проведення будівельних робіт не потрібна в тому випадку, якщо дії юридичної (фізичної) особи будівельного характеру, які він буде виконувати, не встановлені містобудівним регламентом.

Зміни на краще

Порядок і період оформлення будівельної ліцензії в Україні в порівнянні з минулими роками змінилися в кращу сторону. Тепер вже немає необхідності отримувати експертний висновок Укрбудпроекту. Дозвільні бланки, які мають однакову юридичну силу по всій території України, видаються спеціальним органом – українською Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Основний документ дозволяє забудовнику здійснювати свою діяльність протягом п’яти років. При цьому варто зауважити, що суб’єкт, який отримав його вперше, повинен розраховувати тільки на три роки здійснення будівництва за ліцензією. Потенційному одержувачу дозвільного документа слід мати добре укомплектований штат з досвідчених працівників, фахівців з відповідними дипломами і людей, що володіють інженерними навичками.

Весь процес реєстрації і фіксації дозвільних документів відбувається протягом 21 дня без урахування свят і вихідних. Причому, він починається тільки після того, як до відповідного органу буде надано пакет потрібних документів. Вартість будівельної ліцензії визначається рівнем мінімальної заробітної плати в Україні на день подачі заяви забудовника. Засідання ліцензійної комісії, де виносяться рішення з приводу отримання документа дозвільного типу, проходять тільки два рази на місяць. Підготовлений документ часто видають буквально через 3-4 тижні після завершення роботи комісії. У разі отримання відмови є можливість ще раз подати цей же набір документації комісії, яка буде засідати наступного разу.

Після отримання цього документа, в процесі проведення робіт з будівництва, у компанії може розширитися коло діяльності. Якщо нововведені напрямки не були враховані в документі, то в такому випадку їх потрібно обов’язково внести туди у вигляді додаткових змін. Для цього ліцензіат повинен у встановленому порядку звернутися до ліцензіара з відповідним проханням. Державна інспекція включає новий перелік робіт в уже існуючий і стверджує в передбаченому законом порядку ці нововведення. Всі зміни виглядають які окремий додаток, а на бланку ліцензії про це фіксується додаткова інформація-висновок.

Які організації мають право отримати будівельну ліцензію?

При зведенні будь-якого об’єкта будівництва або архітектури всі учасники даного процесу, включаючи інвестора, архітектора, проектувальника і підрядників, повинні дотримуватися встановлених норм. Такий порядок проведення робіт гарантує виняткову якість і безпеку будівлі протягом усього періоду експлуатації в подальшому. Складність оформлення дозвільного документа в більшості випадків полягає в тому, що організація, яка отримує дозвільний документ, неодмінно повинна відповідати переліку вимог. До нього входять як кваліфікаційні, так і організаційні, а також технологічні заявки.

Перелік типології робіт з будівництва відноситься до будівельного процесу об’єктів 4-5 категорії складності. Отримати будівельну ліцензію в Україні повинні такі організації:

 • ті,що займаються розробкою містобудівної документації;
 • здійснюють будівельні та монтажні роботи;
 • функціонують у сфері проектування об’єктів архітектури;
 • працюють в галузі будівництва транспортних споруд;
 • виробляють монтаж інженерних мереж;
 • займаються інжиніринговою діяльністю в будівництві.

Варто відзначити, що згідно з ліцензійних умов підприємству необхідно мати офіс і виробничу базу.

Як і де можна оформити і отримати ліцензію на будівництво в Україні?

Даний дозвільний документ можна спробувати отримати самостійно. Однак багато спеціалізованих компаній пропонують цілий комплекс послуг щоб максимально прискорити цю процедуру.

Якщо ви цікавитеся, як отримати будівельну ліцензію, в будь-якому випадку необхідно забезпечити пакет документів, необхідний для подачі у державні органи. Перш за все, від суб’єкта потрібно подати заяву про видачу ліцензії. Вона подається в оригінальній формі, що заповнена від руки, або друкованим текстом. Другим за значимістю документом є перелік передбачуваних робіт, обраних зі списку кодифікатора. Далі завірена нотаріусом копія виписки або витягу з реєстру осіб підприємців. Крім неї потрібна ще одна засвідчена нотаріусом копія документа, з якого випливає, що будівельне підприємство зафіксовано в реєстрі Статуправління. Крім цього, слід зібрати копії про наявність офісних або складських приміщень, якщо такі належать або є в оренді у фірми. Також оформлення будівельної ліцензії передбачає наявність повних даних про техніку, обладнання і контрольно-вимірювальні прилади, які будуть задіяні в діяльності компанії. Якщо ж на рахунку будівельної фірми є договори або об’єкти, виконані самостійно, про це також потрібно вказати в довільній формі в супровідній документації.

Перелік заходів, що стосується процедури отримання ліцензії на будівництво, не дуже великий за тривалістю, але вимагає прискіпливого ставлення з боку ліцензіара. Крім формування пакета документів, про які було сказано вище, вони включають в себе сам процес подачі документів, а також постійний моніторинг їх оформлення. Завершальним кроком вважається видача ліцензії, до якої, крім самого бланка, відноситься також і спеціальний додаток з переліком послуг, які буде здійснювати будівельна компанія.

Наша компанія допоможе зберегти вам час, пропонуючи взяти більшу частину зусиль зі збору та оформлення документів на себе. Наші співробітники мають величезний досвід в організації та проведенні багатьох операцій, пов’язаних з ліцензуванням будівельної діяльності. Співпраця з нами гарантує вам захист від непередбачених неприємностей у вигляді відмови органа ліцензування від прийому документів через недотримання встановлених вимог. Кращою нашою характеристикою можна назвати клієнтів, які звертаються до послуг компанії з проханням продовжити ліцензію вже не перший раз. Працюючи без посередників, ми маємо можливість надавати свої послуги за досить оптимальною вартістю для кожного клієнта. У нашу компетенцію входить підготовка, подача, супровід документації, а також юридичне оформлення.

Звертайтеся до нас, і буквально через пару тижнів у вас буде якісно оформлена ліцензія на будівництво, діюча по всій Україні.