380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Ліцензія на торгівлю алкогольними напоями

Виготовлення, реалізація, і зберігання товару, пов'язаного з алкоголем - діяльність, що приносить стабільний дохід. Якщо майбутній бізнесмен вирішив відкрити власну справу в цьому напрямку, йому варто задуматися про дотримання законодавства, яке регламентує зазначену діяльність.

Безкоштовна консультація

Ліцензія на продаж алкоголю дає можливість отримати чимало переваг. Підприємець має можливість відкрити власне кафе або ресторан, а також... Читати далі

Порядок дій
1

Підготовка документів.

2

Реєстрація електронного контрольно-касового апарату.

3

Подача документів в ліцензуючі органи.

4

Гарантоване отримання ліцензії.

Перелік документів

Статутні документи (виписка, статут, опис).
Витяг з реєстру платника ПДВ / єдиного податку.
Інформація щодо права користування торговим приміщенням.
Повідомлення про оплату ліцензії на торгівлю алкогольними напоями.
Довіреність, якщо документи подає довірена особа.

Ціни
Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями

Уникнути численних проблем Ви можете, звернувшись за допомогою до наших досвідчених юристів. Ми підкажемо, які документи потрібні, допоможемо їх швидко зібрати і забезпечимо якісну перевірку ТОВ з юридичної точки зору.

 • надамо професійну консультацію
 • підготуємо необхідні документи
 • отримаємо ліцензію
2500 грн.
Отримання ліцензії на торгівлю алкогольними напоями в роздріб
Замовити послугу
Ліцензія на оптову торгівлю алкогольними напоями

Зберемо необхідний пакет документів і подамо їх у порядку, встановленим законодавством України. Це виключить зайвий привід для відмови у видачі ліцензії на оптову торгівлю алкоголем.

 • надамо професійну консультацію
 • підготуємо необхідні документи
 • отримаємо ліцензію
2500 грн.
Отримання ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

… зможе бути конкурентоспроможним на ринку подібних послуг.

Численні методи контролю державними структурами над комерційними підприємствами передбачає обов’язкове ліцензування певних видів підприємницької діяльності. У більшості випадків до таких видів відносять той бізнес, можливі порушення при веденні якого приносять непоправної шкоди економіці і соціальним інтересам країни або групи осіб. Варто відзначити, що в так званій групі ризику знаходиться торгівля тютюновими виробами, а також алкогольною продукцією. Своєчасне оформлення ліцензії на алкоголь дозволить уникнути багатьох проблем, в тому числі виплати штрафів і навіть залучення до кримінальної відповідальності.

Деякі особливості, про які потрібно знати майбутньому підприємцю

Саме поняття алкогольного напою включає в себе продукцію, що містить спирт понад 1,2% об’ємних одиниць. Такі напої виробляються шляхом зброджування цукровмісної сировини, або виготовляються на основі харчового етилового спирту. Починаючи з 2015 року, норми спирту, присутні в основному складі напоїв, на законодавчому рівні знизилися до 0,5%. Ця цифра і є своєрідним розмежувачем, що розділяє всю продукцію на спиртовмісну і безалкогольну.

Ліцензія на алкоголь в Україні не потрібна для продажу безалкогольного пива, столових вин і кави, що містить алкоголь. Що стосується останньої позиції, то в цьому випадку від підприємців, які торгують продукцією власного виробництва, при дотриманні всіх технологічних норм, отримання ліцензії не потрібно. Разом з тим, пиво потрапляє під категорію товарів, що вимагають обов’язкового оформлення дозволу на продаж, так як воно відноситься до розряду продуктів, що містять відсоток алкоголю понад зазначеної раніше норми.

Отримання ліцензії на алкоголь передбачає певний порядок оформлення. До недавнього часу цей процес був більш складним, зараз же процедура отримання дозвільного документа дещо спростилася. Раніше для того щоб отримати ліцензію на торгівлю алкоголем, необхідно було звертатися за узгодженням в міську санепідемстанцію і в пожежну охорону. На даний момент потреба в таких документах відпала. Втім, це зовсім не означає, що в подальшому від бізнесмена не вимагатимуть дотримання всіх встановлених норм. Згідно із законодавством, суб’єкт господарювання повинен обладнати приміщення для роздрібної торгівлі з дотриманням санітарно-технічних, гігієнічних, технологічних, протипожежних та інших вимог. Крім того, бездоганна робота підприємства передбачає можливість використання електронних платіжних засобів для розрахунків за проданий товар.
Не варто забувати також і про інші вимоги. Наприклад, бізнесмен повинен подбати про наявність спеціально обладнаного торгівельного приміщення, площа якого становить не менше ніж 20 квадратних метрів. Особливу увагу слід приділити технологічному устаткуванню, куди входять прилавки, вітрини, пристінні гірки, столи, стільці та інше. Охоронна і пожежна сигналізація, вентиляція, опалення та освітлення, комфортні умови для проведення розрахункових операцій, збереження матеріальних цінностей – це те, на що також повинен звернути увагу, підприємець, якому потрібна ліцензія на продаж алкоголю в Україні. Незважаючи на те, що при її оформленні він тільки декларативно вказує площу майбутнього приміщення, а також підписує відповідність вимогам СЕС, вони неодмінно проходять відповідну перевірку. Виявлення в ході ревізії будь-яких порушень є вагомою причиною для анулювання ліцензії на алкоголь в подальшому.

Скільки коштує ліцензія на алкоголь в Україні і як її отримати?

Для отримання зазначеного документа необхідно відвідати податкову інспекцію з відповідною заявою, надаючи при цьому передбачену законодавством документацію. Якщо підприємець бажає реалізовувати не тільки алкоголь, але і тютюн в роздріб, він повинен отримати дві ліцензії. Дата подачі заявки є відправною точкою для початку її розгляду, при цьому рішення має бути прийнято не пізніше, ніж через 10 днів. Причиною відмови реєстрації та видачі дозволу може бути подача неповного пакету документів або якщо в них зазначені неправдиві відомості. Термін дії ліцензії на алкоголь складає один рік. Вартість її оформлення становить 8 000 гривен, при цьому оплачувати потрібно кожен зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат або книгу з обліку платіжних операцій, які є на місцях торгівлі. Отримані гроші надходять до місцевого бюджету. Можлива як повна оплата за один платіж, так і оплата ліцензії кожен квартал.

Для оформлення дозвільного документа передбачається наступний перелік документів для отримання ліцензії на алкоголь:

 • Заявка, подана в письмовій формі, встановленій наказом № 245
  У ній вказують дані про вид діяльності, на який буде оформлятися основний документ – роздрібна торгівля алкогольними напоями. Крім того, сюди необхідно внести перелік електронних контрольно-касових апаратів, які перебувають на місці торгівлі. Також потрібно вказати точну адресу підприємства.
 • Виписка з Держреєстру
  Цей документ потрібен для того, щоб підтвердити реєстрацію підприємця в єдиному реєстрі.
 • Довідка з податкової інспекції
  Документ повинен містити відомості про постановку на облік електронно-касових апаратів або книг по розрахункових операціях, які знаходяться або будуть знаходитись безпосередньо на місцях реалізації продукції.
 • Повідомлення про оплату за послугу оформлення ліцензії на алкоголь.

Документація надається в одному екземплярі у вигляді ксерокопій, з обов’язковим нотаріальним посвідченням.

Ліцензія на продаж алкоголю: як її оформити максимально швидко і без проблем?

Незважаючи на те, що процедура оформлення ліцензії досить нескладна, деякі підводні течії в цьому морі дозвільної документації все ж є. Як вже було сказано, некоректно зібрані документи можуть послужити приводом для відмови в її видачі. Крім того, ліцензію на алкоголь можуть анулювати або призупинити її дію, якщо перевіряючими органами будуть знайдені порушення в роботі підприємства.

Уникнути всіх можливих проблем, а також допомогти дуже швидко і якісно провести процедуру реєстрації ліцензії допоможе наша компанія, що спеціалізується на послугах такого типу. Наші юристи володіють всіма нюансами такої роботи, тому ми можемо гарантувати кожному замовнику виключно позитивний результат. Кваліфіковані консультації, допомога в зборі документації, її правильне оформлення і надзвичайна оперативність проведення всіх етапів процесу – незаперечні переваги діяльності наших фахівців.

Ми дійсно економимо час, гроші і нерви наших партнерів. Тому звертайтеся, і ми зробимо все необхідне для досягнення бажаного Вами результату!