380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Оформлення самовільного будівництва

Самовільні спорудження — часте явище для Києва та інших міст України. В основному схожі спорудження продовжують з’являтися через незнання правил забудови або випадкового порушення нормативів. Втім, часто люди свідомо порушують норми, адже отримання дозволу на легалізацію самовільного будівлі достатньо складний і довгий бюрократичний процес.

Безкоштовна консультація

Відповідно до закону самовільним будівництвом вважається будівля, споруда, житловий будинок й інше нерухоме майно, котрі побудовані або знаходяться у процесі побудови за наступних обставин:

 • без потрібного документа з дозволом на забудову;
 • на земельній ділянці, для котрої вказано інше цільове призначення;
 • з порушеннями будівельних норм і правил.

Якщо побудований дім, господарська прибудова, гараж, літня кухня та інше відповідають хоча б одній з вищеперелічених ознак, то це самовільна забудова і для того, щоб зареєструвати право власності на неї, необхідно пройти певну процедуру, в якій допоможуть наші юристи. Порядок прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №461) … ... Читати далі

Порядок дій
1

Отримання будівельного паспорта для споруд до 500 кв. м і (або) до 2 поверхів (не враховуючи мансарди).

Подробнее
2

Проведення технічного обстеження з виготовленням звіту.

3

Подача декларації про готовність об’єкта до експлуатації в територіальний орган ДАБІ (для об’єкта СС2 і СС3 – подача акта  про готовність об’єкта до експлуатації).

4

Отримання в ДАБІ декларації про готовність об’єкта до експлуатації (отримання сертифіката – для об’єктів СС2 і СС3).

5

Отримання поштової адреси на об’єкт.

6

Реєстрація права власності в ЄДР.

Перелік документів
 • Паспорт і ІПН.
 • У випадку, якщо Ви юридична особа:
  – Виписка
  – Устав
  – Печатка
  – Протокол, наказ про призначення директора.
 • Документи на землю, що засвідчують право власності чи користування земельною ділянкою
Ціни
Оформлення самовільного будівництва

Працівники нашої компанії підготують та організують всі потрібні документи для того, щоб швидко оформити Ваше самовільне будівництво і зареєструють на Вас чи ваше підприємство право власності. І після цього Ви зможете управляти своєю власністю (дарувати, продавати та інше)

 • технічне обстеження з отриманням звітності
 • технічний паспорт з позначкою про проведення технічного обстеження
 • подача пакету документів для введення в експлуатацію в ДАБІ
 • отримання поштової адреси
 • реєстрація права власності
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

Самовільні спорудження — часте явище для Києва та інших міст України. В основному схожі споруди продовжують з’являтися через незнання правил забудови чи випадкового порушення нормативів. Втім, часто люди свідомо порушують норми, адже отримання дозволу на легалізацію самовільного будівлі достатньо складний і довгий бюрократичний процес. Проводячи будівельні роботи, не варто забувати, що без реєстрації будівельної документації об’єкт не можна продавати, здавати в оренду і бути спадкоємцем, а за експлуатацію таких об’єктів передбачена адміністративна відповідальність. Саме тому важливо володіти інформацією про те, як узаконити самовільне будівництво, що для цього потрібно і дослухатись до компетентних порад.

Узаконення самобудів у Києві: швидке та грамотне рішення питання

Самовільні спорудження — часте явище для Києва та інших міст України. В основному схожі споруди продовжують з’являтися через незнання правил забудови чи випадкового порушення нормативів. Втім, часто люди свідомо порушують норми, адже отримання дозволу на легалізаціюсамовільної будівлі достатньо складний і довгий бюрократичний процес.

Проводячи будівельні роботи, не варто забувати, що без реєстрації будівельної документації об’єкт не можна продавати, здавати в оренду і бути спадкоємцем, а за експлуатацію таких об’єктів передбачена адміністративна відповідальність. Саме тому важливо володіти інформацією про те, як узаконити самовільне будівництво, що для цього потрібно і дослухатись до компетентних порад.

Чому важливо узаконитисамовільне будівництво?

Відповідно до ст.376 ГКУсамовільним будівництвом вважаються житлові будинки та інша нерухомість, котрі побудовані чи лише будуються:

 • на не призначеній для цих цілей земельній ділянці;
 • без необхідної для здійснення будівництва документації чи без затвердженого в відповідних органах проекту;
 • зі значними порушеннями ДБН і норм БТІ.

Варто запам’ятати, що реєстрації в Державному реєстрі прав на нерухоме майно належить абсолютно кожний об’єкт будівництва, чи то житловий будинок, господарська побудова, гараж для автомобіля чи навіть сарай. Узаконення самобуду в Україні – обов’язковий етап вступу в силу прав власності. В іншому випадку, нерухоме майно юридично не визнається, а права власності громадян фактично поширюються окремо лише на будівельні матеріали.

Отримання дозволів та оформлення будівництва відбувається в державній архітектурно-будівельній інспекції (скорочено ДАБІ) і дозволяє зібрати достатньо великий обсяг документів. При найменших відхиленнях чинного регламенту чи порушення встановленого державою порядку легалізації самобудів суд може зобов’язати власника земельної ділянки провести реконструкцію домівки або навіть прийняти рішення про знесення будівлі за власні кошти.

Власне через це не варто затягувати з реєстрацією самобуду. До того ж наявність готової, правильно оформленої та зібраної документації дозволить уникнути будь-яких проблем з перевірчими органами і за необхідності продати, переоформити, подарувати нерухомість за ринковою ціною.

Як узаконити самобуд у Києві: порядок й особливості

Відповідно до законодавства України, узаконитисамовільну побудову – означає пройти процес офіційного визнання і закріпити за особою право власності нерухомістю. Після повного виконання встановленої процедури Ви отримуєте виписку з державного реєстру майнових прав на нерухоме майно. Саме такий документ з початку 2016 року прийшов на зміну звичному свідченню права власності. Всі житлові, садові, комерційні, господарські споруди повинні бути узаконені наступною процедурою:

 1. Варто отримати будівельний паспорт на зведення земельної ділянки. А також пройти процедуру визначення класу відповідальності споруди. Ця нова зміна ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”, відповідно до якої на зміну класам складності об’єктів прийшли класи відповідальності СС1, СС2, СС3 (невеликі об’єкти сума відновлення яких не перевищує 2500 мінімальних витрат, об’єкти з відповідальністю вище 400 людей відповідно).
 2. Далі необхідно подати в ДАБІ Києва декларацію про початок будівельних робіт, а потім підготовану декларацію про готовність об’єкта до експлуатації (для об’єктів СС1) або акт готовності (CC2, СС3).
 3. Після проведення технічних замірів побудованого будинку (інвентаризації) органами БТІ або частковими ліцензованими експертами варто відстежити за присвоєнням поштової адреси будівлі.
 4. В деяких випадках (при реєстрації об’єктів СС2 і СС3) необхідно оформити й оплатити пайовий внесок на розвиток інфраструктури.
 5. Якщо всі етапи пройдені правильно, Ви отримуєте виписку з державного реєстру про реєстрацію Вашої власності та стаєте її законним власником.

До 2014 року в Україні існувала спрощена процедура узаконення старихсамовільних споруд, але сьогодні передбачається лише загальний порядок реєстрації, як і у випадку реєстрації прибудов. До того ж, у відповідності до п. 5 ст. 375 ГКУ на вимогу власника земельної ділянки можливе визнання прав власності насамовільно вибудувані споруди. Крім того деякі зміни в порядку реєстрації самобудів після виходу оновленого 10.06.2017 закону про містобудівну діяльність.

Якщо ж земельна ділянка не створена для будівництва, то для початку потрібно закріпити права власності на дану ділянку.

Які вимоги до узаконення самобуду?

Як випливає з практики, найбільш трудомісткою, найдорожчою і складною є процедура отримання будівельного паспорта чи Містобудівних умов (в залежності від розмірів споруд), у зв’язку з достатньо заплутаними чинними будівельними нормами та правилами.
У відповідності до найбільш поширеної вимоги ДБН 360-92 можна узаконити самовільні будинки та споруди, що відповідають наступним нормативам:

Розміщення як мінімум у 8 м від сусідніх споруд, включаючи нежитлові споруди.

 1. Не менше 1 м від меж земельної ділянки.
 2. не менше 3 м від проїжджої частини чи вулиці.
 3. Не менше 3 м від інженерних комунікацій.

Для економії, більшість громадян уникає процедури реєстрації або ж купують незаконну документацію і, разом з тим, несуть повну адміністративну відповідальність. Щоб не мати проблем із законом, рекомендується детально вивчити процес чи скористатись послугами експертів, котрі зможуть узаконити самобуд без клопотів для Вас.

Фахівці нашої компанії професійно готують запити в відповідні установи, отримують за Вас довідки та дозволи, збирають необхідний пакет документів, разом із паспортом чи Містобудівними умовами, пропонуючи при цьому доступні ціни й офіційне підписання договору про співпрацю. Ми працюємо швидко, офіційно, якісно та знаємо, як розв’язати найскладнішу справу!