380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб

Безкоштовна консультація

В Україні 25 листопада 2014 року чинності набув Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів». Він регламентує... Читати далі

Порядок дій
1

Підготовк адокументів.

2

Організація зустрічі у нотаріуса.

3

Внесення змін до ЄДРПОУ.

Перелік документів
 • Для фізичних осіб — копія паспорта, ідентифікаційного коду;
 • У разі, якщо засновником ТОВ є юридична особа (резидент) — виписка, копія паспорту, коду власника цієї юридичної особи;
 • Якщо засновником ТОВ є юридична особа (нерезидент) — виписка/витяг з торгового реєстру, копія паспорту власника юридичної особи.
Ціни
Розкриття інформації щодо кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб

Подамо відомості державному реєстратору про засновників та кінцевих власників юридичної особи, згідно до регламенту нового Закону.

 • консультація
 • підготовка всіх необхідних документів
 • подача пакету документів реєстратору
950 грн.
Розкриємо відомості згідно Закону 1701-VII
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

…обов’язок розкриття відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) юридичних осіб. Вказаний Закон встановив новий обов’язок подання відомостей державному реєстратору про засновників та кінцевих власників юридичної особи, а саме:

 • При державній реєстрації – для тільки створених підприємств.
 • До 25 вересня 2015 року – для компаній, які вже здійснюють свою діяльність.

По факту, представлений Закон, для нових компаній змінює порядок реєстрації та порядок здійснення підприємницької діяльності вже існуючих фірм. Так, Закон встановлює наступні поняття:

 • Бенефіціарний власник являє собою фізичну особу, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб. Це відбувається шляхом використання існуючого права володіння чи користування активами (це можуть бути всі активи чи їх значна частка). Крім цього, основоположним вплив буде на здійснення правочинів, що можуть встановлювати умови ведення діяльності, надавати конкретні обов’язкові до виконання функцій органу управління. Особа може здійснювати прямий або опосередкований вплив, якщо вона володіє часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного капіталу самостійно або через пов’язаних фізичних чи юридичних осіб.
 • При цьому фізичною особою — кінцевим вигодоодержувачем юридичної особи не може бути особа, яка являє собою агента, номінального власника або є тільки посередником щодо такого права.

Щодо інформації, яку потрібно розкрити (опублікувати), то до неї згідно Закону відноситься наступне:

 1. Перелік засновників (учасників) підприємства, у тому числі прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), серія та номер паспорта громадянина України тощо. Це, в тому випадку, коли засновником є фізична особа. Якщо мова йде про юридичну особу, то це – найменування, місцезнаходження, країна резидентства та ідентифікаціний код юридичної особи.
 2. Дані про кінцевого бенефіціарного власника. Це стосується і вигодоодержувача засновника юридичної особи. Вказується прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, країна громадянства тощо.
 3. Інформація, яка стосується структури власності юридичних осіб. Виключення складають: політичні партії, творчі спілки, адвокатські об’єднання, державні органи, торгово-промислові палати тощо.

Простіше кажучи, у юридичної особи є обов’язок розкриття інформації про наступне:

 • засновників, що володіють 10% і більше у Статутному капіталі;
 • кінцевих бенефіціарних власників (25% і більше);
 • структура власності Товариства і його Засновників.

Треба зауважити, що Законом встановлена підсилена відповідальність, за неподання відомостей про КБВ або несвоєчасне подання держреєстратору. В результаті цього, буде накладений штраф від 17 000 до 51 000 гривень. Суми будуть достатньо відчутні для господарюючого суб’єкта. Накладається штраф, відповідно, на керівника чи уповноважену особу. Більш того, у деяких випадках передбачено і кримінальну відповідальність. Згідно зі ст. 205-1 Кримінального кодексу України при поданні держреєстратору завідомо неправдивої інформації реєстрації юрособи передбачений штраф від 5000 до 8000 НМДГ (це 85 000 – 136 000 гривень) чи арешт на строк від 3 до 6 місяців, чи позбавлення волі на строк до 3 років.

Також держреєстратор може відмовити в реєстрації юрособи при виявленні між відомостями невідповідності, які вказані у заяві про держреєстрацію та поданими документами. Тому, слід бути дуже уважними та, краще за все, підключити до цього питання спеціаліста.

Міністерство фінансів розробило від 19 березня 2021 року наказ № 163. В ньому зазначається, що треба розкрити про КБВ інформацію до 11.10.2021.

Майте на увазі те, що з 28 квітня 2020 року на юридичні особи покладений обов’язок оновлювати, а також підтримувати актуальність відомостей про свого КБВ та структуру її власності.

Щодо структури власності, то вона представляє собою офіційний документ, який обов’язково надається держреєстратору для встановлення КБВ юридичної особи. Цей документ готується в довільній формі та є схематичним зображенням. В структурі власності відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою.

Якщо за даними ЄДР відомості про КБВ не прослідковуються чітко, то до схем додаються документи, які підтверджують наявність можливості здійснення такого впливу.

Необхідно звернути увагу на те, що прийнятий Закон від 06.12.2019, який стосується запобігання та протидії корупції, зобов’язав всі, зареєстровані раніше, юридичні особи подати державному реєстратору відомості про КБВ, а також структуру власності на протязі 3 місяців з моменту набрання чинності Наказу, який затвердив форму і зміст структури власності. В Законі для юридичних осіб відбулися наступні зміни:

 • Підтвердження щороку даних про КБВ.
 • Підтримання цих відомостей в актуальному стані.
 • Зміни в процедурі реєстрації юридичних осіб.
 • Посилена відповідальність для юридичних осіб за порушення встановленого обов’язку розкриття інформації щодо КБВ.

Наша юридична компанія надає послуги з розкриття інформації щодо кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб досить швидко. У нас можна знайти оптимальні ціни на послуги. Не потрібно буде вистоювати нервові черги, будь-які приховані платежі відсутні. Вартість та строк надання послуг у кожному конкретному випадку погоджуються з клієнтом. Наші спеціалісти відрізняються не тільки своїми колосальними знаннями, а й порядністю при наданні юридичних послуг. Експерти нашої компанії нададуть розширену інформацію та дадуть відповіді на Ваші питання.

Щоб дізнатися більше, Ви можете скористатися контактними даними, які Ви знайдете на сайті. Досвідчені юристи компанії проконсультують навіть по найскладнішим питанням та допоможуть прийняти рішення, яким Ви будете повністю задоволені.