380 44 333 44 13
Наша компанія забезпечує правовий захист кожної фізичної та юридичної особи і надає повний комплекс юридичних послуг в Києві та по всій Україні.

Ліцензія на туроператорську діяльність

Туроператор досить часто стає одним з перших бізнесів багатьох сучасних підприємців. З нами Ви можете пройти процес реєстрації та ліцензування своєї туркомпанії швидко і з комфортом.

Безкоштовна консультація

Туристичний бізнес завжди вважався цікавим і незмінно привертав увагу багатьох підприємців своєю різноманітністю. Діяльність в цій сфері, надає бізнесменові унікальну можливість... Читати далі

Порядок дій
1

Підготовка повного пакету документів.

2

Пошук відповідного приміщення для офісу, яке повинно бути не менше 15-20 м2.

3

Укладення договору зі страховою компанією про обов’язкове (медичне і від нещасного випадку) страхування туристів.

4

Подача документів в ліцензуючий орган.

5

Отримання ліцензії.

Перелік документів
 • Заява, заповнена належним чином.
 • Відомості про місце здійснення туроператорської діяльності.
 • Копія банківської гарантії або іншої кредитної установи.
 • Статутні документи (виписка, статут, опис).
 • Копія договору зі страховою компанією.
 • Інформація про приміщення для роботи.
 • Копія диплому про освіту директора майбутньої компанії (стаж роботи в сфері туризму не менше 3-х років).
 • Довіреність на подачу документів і отримання ліцензії.
 • Опис.
Ціни
Ліцензія на туроператорську діяльність

Існує багато нюансів, які потрібно врахувати, перш ніж приступати до процесу створення турагентства. У нашій компанії Ви отримаєте своєчасну і кваліфіковану допомогу по отриманню ліцензії туроператора.

 • підготовка повного пакету документів
 • подача документів до органу ліцензування
 • отримання ліцензії
від 3000 грн.
Полегшимо запуск бізнесу компаніям в сфері туристичного бізнесу
Замовити послугу
Контакти

01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, б.25

Форма зворотного зв'язку
Консультації надаються безкоштовно
Про послугу
(⇑)

… поєднувати приємне з корисним, отримувати цілком добрий прибуток і дарувати справжню радість своїм клієнтам. Крім того, самі співробітники туристичної компанії можуть зануритися в світ подорожей. Мандруючи по світу, вони попутно знайомляться з різними країнами, укладаючи договори з новими готелями. Такий вид діяльності вимагає високого рівня професіоналізму і вміння спілкуватися з клієнтами будь-якого рангу. Саме від компетентності працівників таких фірм і залежить багато в чому загальний рівень розвитку самої компанії.

Чи потрібна ліцензія на турагентську діяльність?

У нашій країні поширені два різновиди туристичної діяльності – турагент і туроператор. Перший тип являє собою своєрідний магазин з продажу готових турів через оператора. Така діяльність не дуже витратна в плані вкладення коштів, оскільки турагент не несе ніякої відповідальності перед покупцем. Для функціонування бізнесу в даному випадку в Україні не потрібно ліцензії на туризм.

Другий тип являє собою компанію, яка сама займається формуванням і плануванням туристичних подорожей. Саме туроператорська компанія вирішує, що увійде в тур, яке буде харчування мандрівника, в які місця передбачені екскурсії. Для такої діяльності обов’язково потрібна ліцензія туроператора. ЗУ «Про туризм» регулює основні правові та організаційні області в сфері туризму, а умови, яким повинна відповідати організація вказані в «Ліцензійних умовах провадження туроператорської діяльності» затверджених Постановою Кабміну від 11 листопада 2015 р № 991.

Отримання ліцензії туроператора в Україні – досить складний і трудомісткий процес. Його особливістю є те, що перед подачею необхідних документів майбутній бізнесмен повинен виконати деякі умови. Іншими словами, без дотримання всіх необхідних формальностей, які включають в себе безліч пунктів, отримати ліцензію на турагентську діяльність буде практично неможливо. Перш за все, потрібно уважно ознайомитися із законодавством України з цього питання. Органом, який займається фіксацією всіх умов і видачею ліцензії на туристичну діяльність, є Держкомтуризм. Сам документ діє безстроково, але кожен туроператор зобов’язаний у встановлений термін подавати звіт до органу ліцензування.

До найважливіших вимог, які висуваються особам, що працюють в сфері туризму, відноситься наявність у директора компанії профільної вищої освіти, на рівні спеціаліста, бакалавра, магістра зі стажем діяльності в туризмі більше 3 років. Підтвердженням цьому є присутність відповідного запису в трудовій книжці. Крім того, існують ще деякі вимоги, що стосуються в першу чергу облаштування приміщення для фірми. Там обов’язково повинен бути Інтернет, телефон і оргтехніка. Відвідувачу обов’язково надається вся інформація про компанію у вигляді вивіски на вході. Там вказується назва компанії та відомості про час роботи. Також в приміщенні необхідно встановити інформаційний стенд, призначений для відвідувачів. Завдяки йому клієнти компанії отримують відомості про туроператорські ліцензії, закон про туризм і про захист прав споживача, про співробітників і керівництво організації, про телефони і адреси Міністерства економіки, а також мають доступ до книги скарг і пропозицій.

Ключовими обов’язками компаній, що надають туристичні послуги, можна назвати укладання договорів про послуги в письмовому вигляді. Представники фірми зобов’язані своєчасно інформувати своїх клієнтів про можливі небезпеки, які можуть чекати їх в іншій країні. Крім того, діяльність компанії полягає також і в дотриманні всіх умов на туристичні послуги, здачу звітів в контролюючі органи і в повідомленні з приводу можливих змін, що стосуються ліцензії. При обслуговуванні клієнта представник компанії обов’язково видає йому текст договору, проїзні документи, документи про медичну страховку від нещасного випадку, а також чек при оплаті готівкою.

Отримання ліцензії на туристичну діяльність: основні етапи та документи

Відкриття цього бізнесу передбачає обов’язкову реєстрацію ТОВ або індивідуального підприємства в загальному державному реєстрі. Важливим аспектом є заздалегідь передбачена загальна концепція діяльності з визначенням цільової аудиторії. Як варіант, можна вибрати вузьку спеціалізацію, пов’язану з масовим туризмом, або з індивідуальними подорожами, лікуванням або з подорожами на замовлення. Далі бажано скласти бізнес-план, який повинен повністю базуватися на наявному стартовому капіталі.
Процес реєстрації юридичної особи неможливий без назви турагентства. Воно повинно бути продумано заздалегідь, легко запам’ятовуватися і точно відображати спрямованість його діяльності.

Наступний крок – пошук відповідного приміщення для офісу, яке повинно бути не менш ніж 15-20 квадратних метрів. Відмінним варіантом для даного випадку є торгові центри – вони характеризуються великою прохідністю і можливістю залучити багато потенційних замовників. Необхідно подбати про оснащення офісу. Крім комп’ютерів та оргтехніки, тут можуть бути присутніми зручні м’які меблі, яскраві рекламні плакати, різні сувеніри з тих країн, куди Ви пропонуєте поїхати відпочити своїм клієнтам.
Укладання договорів з туроператорами також є важливою частиною процесу підготовки до роботи агентства. Безпроблемне отримання туристичної ліцензії передбачає обов’язкову наявність сайту організації. Він повинен бути комфортним для будь-якого користувача і надавати тільки актуальну інформацію про пропозиції компанії, знижки та інше. Крім того, необхідно сформувати штат співробітників, куди обов’язково повинна входити посада менеджера з продажу, бухгалтера та системного адміністратора. Не варто забувати і про рекламу. Плакати, білборди, радіо, телебачення, Інтернет – все це допоможе отримати про компанію всю потрібну інформацію і подавати її в потрібному ключі.

Для оформлення ліцензії туроператора в Україні потрібні такі документи:

 • заява, заповнена належним чином;
 • копія банківської гарантії;
 • копія виписки з ЄДР;
 • копія договору зі страховою компанією;
 • інформація про приміщення для роботи;
 • копія диплома про освіту директора майбутньої компанії;
 • довіреність на подачу документів і отримання ліцензії;
 • опис документів.

Ліцензування туристичної діяльності: як зробити це швидко?

Власне турагентство досить часто стає одним з перших бізнесів багатьох сучасних підприємців. Існує багато нюансів, які потрібно врахувати, перш ніж приступити до процесу формування та оформлення цього виду діяльності. У нашій компанії Ви отримаєте своєчасну і кваліфіковану допомогу по отриманню ліцензії туроператора.

Ми гарантуємо надання всього комплексу послуг в цьому напрямку, в результаті чого наші співробітники надзвичайно оперативно і бездоганно підготують повний пакет документів, передбачений законодавством. Якщо у Вас буде відсутня деяка частина документів, ми надамо Вам допомогу в їх отриманні. Вам не потрібно буде відвідувати різні інстанції і вистоювати чергу в установах, оскільки кваліфіковані фахівці нашої компанії представлятимуть Ваші інтереси за дорученням у всіх інстанціях.
Звертайтеся до наших фахівців, і ми допоможемо Вам продавати туристичні послуги вже зараз.